Harmadszor is nekifutnak a republikánusok az egészségbiztosításnak

Az amerikai szenátusban a republikánusok előterjesztették az egészségbiztosítási törvényjavaslat új változatát.

Ez a harmadik változat, amelynek megvitatására és esetleges elfogadására készülnek a republikánus szenátorok. Az előző két változatot néhányan elutasították: egy részük azért, mert túl keménynek tartotta és szigorúnak ítélt megszorításokat foglalt magában, másik részük viszont éppen hogy túl engedékenynek vélte, mert a javaslat az Obamacare néven ismert, előző egészségbiztosítási törvény több elemét megőrizte.

Kapcsolódó anyagunk: Akadozik az Obamacare reformja, sokan szembefordulnak Trump terveivel

Az új javaslat – amelyet Mitch McConnell, a szenátus republikánus többségének vezetője mutatott be – változatlanul megnyirbálná a szegényebb rétegek támogatására szolgáló Medicaid programot, de kisebb mértékben, mint az előző változat.

Törölték a törvénytervezetből a gazdagok adójának csökkentésére vonatozó javaslatot. Megőrzi viszont az új javaslat is az Obamacare-nek azt a passzusát, amely lehetővé teszi, hogy a legegyszerűbb egészségbiztosítás megvásárlásához adócsökkentés formájában állami-költségvetési segítséget vegyenek igénybe a rászorulók.

Az első elemzések rámutatnak: az új törvénytervezet sem semmisíti meg teljes mértékben az előző elnök, Barack Obama nevét őrző egészségbiztosítási törvényt. Ennek következtében egyelőre nem világos, hogy a szenátusban most kezdődő vita után sikerül-e megszavazni a legújabb változatot. Az elfogadáshoz 52 republikánus szenátor közül 50-nek az igenlő szavazatára szükség van. A demokrata párti szenátorok változatlanul egyhangúlag elutasítják a republikánus tervezetet.

Az Obamacare visszavonása és az új egészségbiztosítási törvény elfogadtatása Donald Trump és a Republikánus Párt egyik fő választási ígérete volt. Az új törvénytervezetet a képviselőház elfogadta, de a szenátusban nem sikerült megszavazni.

Mitch McConnell a héten bejelentette: éppen azért, hogy legyen idő a javaslat megvitatására és megszavazására, a szenátorok csak augusztus közepén kezdik meg szabadságukat. Donald Trump szerdán – mielőtt Párizsba indult – a CBN keresztény televíziónak nyilatkozva így fogalmazott: „nagyon dühös” lesz, ha az új törvényt ezúttal sem sikerül elfogadni.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »