Koronavírus: besokalltak a német gazdaság vezető érdekképviseletei

A német gazdaság vezető vállalkozói érdekképviseletei a koronavírus-világjárvány miatt bevezetett utazási korlátozások lazítását sürgetik a szövetségi kormánytól és az európai partnerektől egy hétfőn ismertetett felhívásban.

A túlságosan gyakori és túlságosan rövid idő alatt bevezetett változtatások az utazási figyelmeztetések, a karanténszabályok és a koronavírus-tesztelési stratégia rendszerében „bizonytalanságot okoznak és tovább növelik a gazdasági kockázatokat” – áll többek között az ipari és kereskedelmi kamarák országos szövetsége (DIHK), az iparvállalatok szövetsége (BDI), a munkaadói érdekképviseletek országos szövetsége (BDA) és az országos szálloda- és vendéglátóipari szövetség (Dehoga) közös nyilatkozatában.

Mint kifejtették, a korlátozások miatt nemigen lehet szakértőket, fejlesztőket vagy karbantartókat kiküldeni a berendezések üzembe állítására vagy javítására, ami súlyos hatásokkal jár a vállalatok nemzetközi szállítási láncolataiban, a nemzetközi szakmai kiállítások és vásárok elmaradása pedig tovább apasztja a rendelésállományt.

A gazdasági érdekképviseletek előtt világos, hogy az utazási korlátozások a járványügyi eszköztár fontos elemei, azonban azt is látják, hogy alkalmazásuk erősen nehezíti a gazdaság működését, például a kereskedelmet és a beruházásokat. Ezért olyan szabályokra van szükség, amelyekkel egyensúlyba hozható az egészség védelme és a gazdaság ösztönzése. Az eddiginél differenciáltabb, a helyi járványügyi viszonyokat jobban tükröző megoldásokat kell alkalmazni az utazási figyelmeztetések rendszerében – áll a német gazdaság legtöbb vállalkozását összefogó szervezetek felhívásában.

  • Kapcsolódó cikkeink:

A német külügyminisztérium a Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) adatai alapján adja ki a koronavírus-világjárvánnyal összefüggő utazási figyelmeztetéseit. Jelenleg az Európai Unión kívül szinte valamennyi térségre – a világ több mint 160 államára és területére – van érvényben utazási figyelmeztetés, és több EU-s tagországra és régióra is.

A figyelmeztetés alapesetben a járványügyi szempontból kockázatos minősítést vonja maga után. Az ilyen térségből hazatérőknek 14 napra karanténba kell vonulniuk, amit legkorábban az ötödik nap elteltével lehet negatív koronavírus-teszttel kiváltani. A figyelmeztetések egyelőre szeptember 14-ig érvényesek, a szövetségi kormány várhatóan a szerdai ülésén foglalkozik a témával.

Forrás: MTI

Friss hírek

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »
Volvo XC60 Recharge

Erős negyedévet zárt a Volvo

A kínai Geely többségi tulajdonában lévő Volvo Cars rekordszámú, 182.687 járművet értékesített az idei első három hónapban, 12 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A tisztán elektromos autók aránya 21 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 18 százalékról.

Read More »