Jól megy a légiipar, 10%-kal több pilóta kell

A Boeing frissített előrejelzése szerint 1,5 millió pilótára és műszaki kiszolgáló személyzetre lesz szüksége a légiközlekedési iparnak a következő húsz évben.

Az amerikai repülőgépgyártó közleményében arról ír, hogy globális szinten pilótából 617 ezerre, műszaki személyzetből 679 ezerre lesz szükség. Az egy évvel korábbi becsléseknél így pilótából 10,5, technikusból 11,3 százalékkal kell több majd, emellett kabinszemélyzetből összesen 814 ezerre lehet igény 2035-ig.

Éves szinten a Boeing tanulmánya szerint globálisan 31 ezer új pilóta, 35 ezer technikus és 40 ezer légiutas-kísérő tudja majd biztosítani a légi forgalom kiszolgálását.

A világ régiói közül a legnagyobb igény a globális légi forgalom 40 százalékát adó ázsia-óceániai térségben van, ahol 20 év alatt 248 ezer pilótára, 268 ezer műszaki szakemberre és 298 ezer légiutas-kísérőre lesz igény – ennek hátterében az elsősorban keskenytörzsű flottát üzemeltető és gyorsan fejlődő diszkont légitársaságok vannak.
Észak-Amerika az új mexikói és kubai piacok miatt lehet jó felvevőpiaca a légiközlekedési szakembereknek, Európában pedig a kontinensen belüli utazás fellendülése segítheti a folyamatot á Boeing elemzői szerint.

  • Korábban írtuk

Forrás: MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »