A Peugeot is beszáll az önvezető autók fejlesztésébe

A Peugeot francia autógyártó együttműködik a bostoni székhelyű nuTonomy tech céggel, hogy közösen teszteljenek önvezető autókat Szingapúrban.

A nuTonomy szoftverét, érzékelőit és számítástechnikai platformjait a Peugeot 3008-as modelljeibe tervezik telepíteni, és ezáltal egy nagy flottát készülnek létrehozni az önvezető autókból – áll a PSA és a nuTonomy szerdán kiadott, közös nyilatkozatában.

A legfrissebb PSA Group-projekt célja az „5-ös szintű”, autonóm képességű járművek működtetése, amelyek nem igényelnek vezetőt, és lehetővé teszik mindkét vállalat számára, hogy tanulmányozzák: hogyan működik az „igény szerinti, autonóm jármű-mobilitási szolgáltatás”.

  • Nem a Peugeot az egyetlen
A Mercedes-Benz tulajdonában lévő Daimler múlt hónapban jelentette be, hogy együttműködésre lépett a Robert Bosch autóipari alkatrész beszállító vállalattal, hogy az évtized végére sorozatgyártásra érett, vezető nélküli járműveket fejlesszenek ki. Bővebben

A BMW pedig nemrég ugyanezen okból kifolyólag szövetségre lépett az Intel és az Israel Mobileye chip gyártójával.

„Az önvezető autók városi térségekben történő alkalmazása radikális átalakításokat igényel a jármű kialakításánál, különösen a szoftverek és az érzékelők szempontjából, hogy segítsen az autónak a belvárosi akadályok megtalálásában. Ezért kapva kaptunk a lehetőségen, hogy a nuTonomy-val dolgozhassunk” – mondta Anne Laliron, a PSA üzleti laborának vezetője.

Az autógyártó a projektet arra fogja felhasználni, hogy megtudja, milyen alkatrészek ésszerűek, és mely beszállítók állnak rendelkezésre. A partnerség kezdeti szakaszát követően a vállalatok fontolóra veszik, hogy kiterjesszék közúti tesztjeiket más nagyvárosokra.

A nuTonomy tavaly elsőként kezdte meg a vezető nélküli taxi szolgáltatásokat Szingapúrban. A cég az Uber ötletét „überelve” eleve a vezető nélküli és teljesen automata személyszállításban gondolkodott már indulásakor, de ehhez megszerezte a szingapúri politikai elit segítségét és támogatását is.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: Reuters

Friss hírek

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »
Volvo XC60 Recharge

Erős negyedévet zárt a Volvo

A kínai Geely többségi tulajdonában lévő Volvo Cars rekordszámú, 182.687 járművet értékesített az idei első három hónapban, 12 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A tisztán elektromos autók aránya 21 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 18 százalékról.

Read More »