Gyorsabb piacnyitást ígér a kínai kormányfő

A kínai gazdaság további és gyorsabb ütemű megnyitását, a szellemi tulajdonjogok védelmének erősítését, és a vámtarifák csökkentését ígérte Li Ko-csiang kínai kormányfő szerdán a „nyári Davosként” is emlegetett Világgazdasági Fórumon, amelyet a kelet-kínai Tiencsinben rendeztek meg. 

„Válaszúthoz érkeztünk, dönteni kell a globalizáció és a deglobalizáció között” – mondta a miniszterelnök, aki a tanácskozást megnyitó beszédében gyakorlatilag megismételte mindazon érveket, amelyeket Hszi Csin-ping kínai elnök sorakoztatott fel a szabadkereskedelem mellett tavaly a 47. davosi Világgazdasági Fórumon.

„Fontos, hogy megvédjük a multilateralizmus és a szabadkereskedelem alapvető elveit. A létező problémákat tárgyalások révén kell rendezni, mert az unilateralizmus nem nyújt semmiféle megoldást” – jelentette ki Li Ko-csiang.

Azt ígérte, hogy Kína tovább modernizálja gazdaságát, javítja az üzleti környezetet a külföldi vállalatok számára, csökkenti a vámokat és erősíti a szellemi tulajdonjogok védelmét.

A miniszterelnök újfent határozottan tagadta, hogy Kína szándékosan értékeli le a nemzeti fizetőeszközt, hogy ezáltal segítse az exportőr vállalatokat és mérsékelje a kereskedelmi feszültségek hatását. Jelezte azt is, hogy a kormánynak nem áll szándékában a gazdaság fellendítését célzó nagyszabású terveket elfogadni és megvalósítani.

Az amerikai kormányzat protekcionizmusával szemben Kína szívesen lép fel a szabadkereskedelem zászlóvivőjének szerepében, jóllehet a Kínában működő külföldi vállalatok még mindig arra panaszkodnak, hogy szabályok hosszú sorával drasztikusan korlátozzák a kínai piacokra való bejutást. Li Ko-csiang szerdán megismételte, hogy felgyorsítják a piacok megnyitását, valamint a külföldi cégeket hátrányos megkülönböztetés nélkül, a hazai vállalatokkal egyenlő feltételek mellett kezelik.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI/dpa

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »