Iszlám Állam: csaknem 3500 orosz csatlakozott a terroristákhoz

  • Három és félezer orosz állampolgár csatlakozott a terroristákhoz a Közel-Keleten – jelentette ki Jurij Csajka orosz főügyész.
  • A terroristák oldalára állt oroszországi személyek közül több százan, a haláltól tartva vagy más okok miatt, visszatérnek a hazájukba.
  • Az orosz hatóságok idén Jekatyerinburg, Moszkva és Krasznojarszk zsúfolt pontjai ellen tervezett terrortámadásokat akadályoztak meg.

Csaknem három és félezer orosz állampolgár csatlakozott a terroristákhoz a Közel-Keleten – jelentette ki Jurij Csajka orosz főügyész szerdán a szövetségi törvényhozás alsóházában.

Csajka a Nemzeti Terrorelhárítási Bizottság értesüléseire hivatkozva hozzátette, hogy a szíriai konfliktus kezdete óta a terroristák oldalára állt oroszországi személyek közül több százan, a haláltól tartva vagy más okok miatt, visszatérnek a hazájukba.

Nyikolaj Bordjuzsa, a több szovjet utódállamot tömörítő Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (ODKB) főtitkára kedden arról beszélt, hogy az Oroszországot, Örményországot, Fehéroroszországot, Kazahsztánt, Kirgizisztánt és Tádzsikisztán tömörítő ODKB tagállamaiból nagyjából tízezer ember harcol Szíriában, s pontos adataik vannak arról, hogy melyik országból hányan. A főtitkár arra is kitért, hogy a titkosszolgálatok nyilvántartják a Szíriából visszatérő személyeket, akik hazatérésüket követően részt vesznek országaikban a „terrorista alvilág” megszervezésében.

Csajka szerdán azt is elmondta, hogy az orosz hatóságok idén Jekatyerinburg, Moszkva és Krasznojarszk zsúfolt pontjai ellen tervezett terrortámadásokat akadályoztak meg.

Az orosz hatóságok eddig több mint 30 ezer weboldalt tiltottak be, közülük több mint ezret nem bírósági eljárás keretében, a főügyészség követelésére. A betiltott anyagok listája az igazságügyi minisztérium összesítése szerint 3560 tételt tartalmaz.

Kitekintő / MTI

Friss hírek

Egyre csak nő a tőzsdei cégek osztalékfizetése

Rekordszintű osztalékot fizettek ki a cégek a világon az idei első negyedévben - áll a Janus Henderson brit alapkezelő jelentésében. Az európai gyógyszeripari óriáscégek, a Novartis és a Roche lettek a világ legnagyobb osztalékfizetői  az idei első negyedévben.

Read More »
www.wallmaxx.hu

A boldogságot nem lehet megvenni pénzért, vagy mégis? (x)

Ha mélyen magunkba nézünk, akkor bizony be kell vallanunk, hogy a boldogságunkat rengetegszer kötjük feltételekhez. Boldog leszek, ha elmegyek nyaralni. Boldog leszek, ha meglesz az új cipőm/telefonom/autóm. Boldog leszek, ha kész leszek a felújítással. Azontúl, hogy egyik mondat sem engedi azt, hogy a jelenben boldog légy, mindegyikben szerepelnek az anyagiak is.

Read More »