Az európaiak elkezdtek bizakodni

Egyre több európai gondolja úgy, hogy a válság nehezén már túl van – idézte az Európai Bizottság csütörtöki közleménye a 2011-es tavaszi Eurobarométert.

Az Európai Unió által félévente elvégzett közvélemény-kutatás legújabb eredményei azt mutatják, hogy az európaiak 43 százaléka szerint a válság munkaerőpiaci hatása már elérte a tetőpontját. Ez az arány egy százalékponttal több, mint a 2010-es, és 15 százalékponttal több, mint a 2009-ben mért adat.A felmérésből az is kiderült, hogy 10-ből 8-an támogatják a szorosabb európai gazdasági együttműködést a válság hatékony kezelése, illetve a jövőbeni problémák elkerülése érdekében.

„A legutóbbi Eurobarométer közvélemény-kutatás megerősíti, hogy az Európai Unió fokozatosan maga mögött hagyja a válságot” – mondta Viviane Reding, a Bizottság alelnöke. „Az emberek elhiszik, hogy az EU hatékony eszközökkel lép fel a válsággal szemben, és hogy a gyógyulás útjára léptünk.”

„A felmérés mutatja: az emberek többsége hisz abban, hogy az EU jelenleg jó irányba halad” – tette hozzá Reding, aki szerint ha „mindenki felelősen cselekszik, jó esély van rá, hogy Európa megerősödve kerül ki a válságból”.

Bár az általános trend növekvő, vannak különbségek a továbbra is gazdasági nehézségekkel szembesülő déli országok, valamint szerencsésebb társaik között. Dániában, Észtországban és Ausztriában az emberek több mint 60 százaléka bizakodó, míg Portugáliában 80, Görögországban pedig 78 százalék véli úgy, hogy még csak most jön a feketeleves.

Az uniós polgárok továbbra is az EU-t tartják a gazdasági válság kezelésében a leghatékonyabb szereplőnek. Ezen a téren az EU 22 százalékkal – a tavalyinál 1 százalékponttal kevesebbel – az első helyen áll, míg a nemzeti kormányok 20 százalékkal a másodikak. A világ 19 legnagyobb gazdaságát és az Európai Uniót tömörítő szervezet (G20) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) helyet cserélt: az IMF idén 15 százalékkal a harmadik, míg a G20 14 százalékkal a negyedik lett.A közvélemény-kutatáshoz összesen 31.769 embert kérdeztek meg a 27 uniós tagállamban és a tagjelölt országokban.

MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »