Irán mellé állt Törökország, testvéri országnak tekintik

Törökország folytatja a kereskedelmet Iránnal az ENSZ határozataival összhangban annak ellenére, hogy az Egyesült Államok elnöke a héten felmondta Washington részéről a perzsa országgal kötött atomalkut – mondta pénteken Nihat Zeybekci török gazdasági miniszter.

Az egyoldalú kivonulás a megállapodásból nem teszi azt érvénytelenné, csupán kísérlet arra, hogy az egyik fél saját szabályai szerint diktáljon – fejtegette a miniszter az Anadolu török állami hírügynökségnek. Hozzátette, hogy Törökország számára Irán „baráti és testvéri” ország.

„Úgy véljük, hogy minél erősebb lesz Irán a térségben, annál erősebbé válik Törökország is, és minél erősebb Törökország, annál erősebb Irán is” – mondta a török gazdasági miniszter.

Irán 2015 nyarán egyezett meg az Egyesült Államokkal, Nagy-Britanniával és Franciaországgal, Kínával és Oroszországgal, Németországgal, valamint az Európai Unióval, hogy legalább tíz évre korlátozza atomprogramját az ellene hozott szankciók nagy részének fokozatos feloldásáért cserébe.

Donald Trump amerikai elnök május 8-án bejelentette, hogy az Egyesült Államok kilép a szerződésből és rendeletben visszaállította az Irán elleni büntetőintézkedéseket – Trump szerint az egyezmény nem tudja megakadályozni, hogy Irán atombombát állítson elő.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI/Hszinhua

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »