Most Észak-Írország miatt akadt el a Brexit

Észak-Írország legnagyobb britpárti protestáns politikai ereje, a Demokratikus Unionista Párt (DUP) nem támogatna olyan megoldást, amelyben a tartomány az Egyesült Királyság más országrészeitől eltérő sátust kapna a brit EU-tagság megszűnése után.

Nem hivatalos londoni értesülések szerint a DUP vezetőjének erről szóló közleménye volt az oka annak, hogy a várakozásokkal ellentétben hétfőn még nem sikerült áttörést elérni Theresa May brit miniszterelnök brüsszeli tárgyalásain, annak ellenére sem, hogy a pénzügyi kötelezettsségek teljesítéséről a Telegraph értesülései szerint már megegyeztek a felek..

  • Kapcsolódó cikkeink:

Áttörés a Brexit-fronton, megvan mennyit fizetnek a britek

Brexit: az EU kiáll az írek mellett a határellenőrzést illetően

Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke és Theresa May brit kormányfő, ma egy munkaebéden egyeztettek Brüsszelben. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke a megbeszélés után bejelentette, hogy sikerült ugyan jelentős előrelépést elérni a brit távozás főbb kérdéseiről szóló egyeztetésen, de  Theresa  May szavai szerint  „pár kérdésben még vannak differenciák”.

Brit médiaértesülések szerint London az Írország és Észak-Írország közötti határ nyitva tartása érdekében hajlandó lett volna olyan kompromisszumra, amelynek alapján Észak-Írországra a Brexit után is vonatkoznának az EU egységes piaci szabályai, de a DUP ezt elvetette.

Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke hétfőig adott határidőt Londonnak arra, hogy a kilépési feltételrendszer nyitott kérdéseiben érdemi haladás történjen, kilátásba helyezve, hogy ennek hiányában a következő EU-csúcson sem lesz lehetséges a döntés a Brexit utáni kapcsolatrendszerről szóló következő tárgyalási szakasz megnyitásáról.

A bennmaradó tagállamok vezetői jövő héten fognak dönteni arról, szerintük történt-e már elegendő előrehaladás ahhoz, hogy tovább lehessen lépni a második egyeztetési szakaszra, a jövőbeli kapcsolatok kérdéseire.

Forrás: MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »