A BASF-hez kerülhetnek a Bayer egyes üzletágai

A Bayer német vegyipari konszern eladja agrárvegyipari üzletágának azon területeit konkurensének, a német BASF vegyipari konszernnek, amelyek versenyjogi szempontból esetleg akadályozhatják az amerikai Monsanto akvizíciójának engedélyezését – jelentette be a Bayer pénteken.

A Bayer és a BASF megállapodást írt alá pénteken a Bayer agrárvegyipari üzletága, a Crop Science egyes tevékenységeinek, vetőmagtermelő és növényvédelmi üzletágának az eladásáról 5,9 milliárd euró értékben. Az érintett területekkel a Bayer 1800 alkalmazottal 1,3 milliárd eurós forgalmat bonyolított és 385 millió euró működési eredményt ért el 2016-ban.

A Bayer 2016 szeptemberében jelentette be a vetőmagok előállításával foglalkozó amerikai Monsanto felvásárlását 66 milliárd dollárért.

  • Kapcsolódó cikkeink:

65 milliárd dollár fölé emelte felvásárlási ajánlatát a Bayer

Harminc versenyhivatali eljárás vár a Bayer-Monsanto üzletre

Újabb szervezet vádolta meg a Monsantot rákkeltő anyagok használatával

Brüsszel az év közepe óta vizsgálja versenyjogi szempontból a Monsanto felvásárlását, a Bayer-Monsanto fúzió engedélyezéséről 2018 elejéig hozza meg a döntést az Európai Bizottság. Margrethe Vestager versenyjogi biztos augusztusban közölte, hogy nem tartja elegendőnek a Bayer által 2,5 milliárd euró dollár értékben kilátásba helyezett aktíva értékesítéseket és egyúttal a vizsgálatok kiterjesztését jelentette be.

A Bayer-Monsanto fúziót még az illetékes amerikai hatóságoknak is engedélyezniük kell. Ha az üzlet sikerrel zárul, akkor a Bayer a vetőmagok és gyomirtók világpiacának több, mint negyedét tartja majd ellenőrzése alatt, ha viszont a versenyhivatali eljárások miatt meghiúsulna a felvásárlás, akkor csak a Monsanto jár jól, a Bayernek ugyanis ez esetben 2 milliárd dolláros felmondási díjat kell fizetnie a Monsanto felé.

Forrás: MTI/dpa/Reuters/Kitekintő

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »