Hackertámadás érhette a Brexit-szavazás honlapját

A brit törvényhozás illetékes bizottsága szerint a honlap, amelyen a britek regisztrálhattak, hogy szavazzanak az EU-s tagságról, külföldi hackerek céltáblájává vált és ezért a határidő lejárta előtt összeomlott.

Több mint egymillió potenciális szavazó regisztrált online a júniusi népszavazásra az utolsó két hétben, ezért a kormány a későn bejelentkező – főként fiatal – állampolgárok tömeges jelenlétét tette felelőssé a honlap lefagyásáért. A parlament közigazgatási és alkotmányügyi bizottságának jelentéséből azonban az derül ki, hogy nem zárják ki egy túlterheléses kibertámadás lehetőségét sem.

„A bizottság nagyon aggódik az esetleges külföldi beavatkozás miatt” – áll a jelentésben. Hozzátették, hogy ez nagy valószínűség szerint semmilyen hatással nem volt a referendum végeredményére.

Máshol megtörtént, itt miért ne lehetett volna?

Oroszországot ugyebár azzal vádolják, hogy megpróbált beleavatkozni a 2016-os amerikai elnökválasztásba, ezért a bizottság szerint az amerikai kormány kénytelen volt biztosítani, hogy a jövőbeli választásokat és népszavazásokat folyamatosan, előre megtervezett ütemben nyomon követik, hogy azonnal reagálni tudjanak az esetleges hackertámadásokra.

„Az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság kibernetika-értelmezése teljesen ellentétes Oroszországéval vagy Kínáéval. Míg az első kettő technikai és számítógépes hálózat alapú fogalomként kezeli, addig a másik kettő kognitív megközelítésként értelmezi, amely a tömegpszichológia megértésén alapszik, valamint azon, hogy hogyan lehet kihasználni az egyéneket” – áll a jelentésben.

  • Kapcsolódó cikkeink:

A brit kormánynak ettől függetlenül meggyőződése, hogy nem történt támadás, hanem a site lefagyásáért az egyszerre a honlapon lévő felhasználó-tömeg volt a felelős. A Miniszterelnöki Hivatal szóvivője legalábbis úgy fogalmazott, hogy nincs rosszindulatú beavatkozásra utaló bizonyíték.

Forrás: Reuters

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »