Újabb taggal bővülne az Iszlám Állam elleni arab koalíció

  • Az Egyesült Arab Emírségek készen áll arra, hogy szárazföldi erőt küldjön Szíriába az Iszlám Állam nevű dzsihadista szervezet ellen harcoló nemzetközi koalíció tagjaként.
  • Anvar Gargas emírségekbeli külügyi államminiszter közleménye előtt néhány nappal Szaúd-Arábia is hasonló bejelentést tett.
  • „Olyan szárazföldi csapatokra gondolunk, amelyek mutatják az utat, kiképzéseket vezetnek és támogató erőként lépnek fel” – hangsúlyozta az államminiszter.


„Olyan szárazföldi csapatokra gondolunk, amelyek mutatják az utat, kiképzéseket vezetnek és támogató erőként lépnek fel” – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy mindezeknek az erőfeszítéseknek természetesen amerikai vezetés alatt kell zajlaniuk.

Csütörtökön Szaúd-Arábia hadseregének szóvivője is bejelentette, hogy a sivatagi királyság eltökélt az Iszlám Állam legyőzésében, és ha a nemzetközi koalíciót alkotó országok védelmi miniszterei a szárazföldi bevetés szükségessége mellett döntenek majd közelgő brüsszeli találkozójukon, akkor Rijád kész ehhez katonákat felajánlani.

A két szövetséges, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek az arab világ gazdaságilag két legerősebb országa, és hadseregeik a régió legütőképesebbjei közé tartoznak. Mindkét Perzsa (Arab)-öböl menti állam a Bassár el-Aszad szíriai elnök ellen harcoló ellenzéket támogatja, és részt vesz a Washington vezette nemzetközi koalíció szíriai hadműveletében.

Szakértők ugyanakkor arra hívták fel a figyelmet, hogy különösen Szaúd-Arábia kapacitásai igencsak korlátozottak, hiszen Rijád vezeti azt az arab katonai szövetséget, amely Jemenben a nemzetközileg elismert Abed Rabbó Manszúr Hádi elnök ellen harcoló és Irán támogatását élvező síita húszik visszaszorítása érdekében indított hadműveletet. Azaz csapatait már leköti egy konfliktus, s nincs jele, hogy ez utóbbi gyorsan megoldódhatna. A jemeni katonai akcióban egyébként az Egyesült Arab Emírségek is részt vesz.

MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »