Kern: problémás ha egy uniós államban a „jobboldali demagógia” veszi át az irányítást

Marine Le Pen megválasztása szegényebbé tenné Európát valamint Ausztriát, és nem lehet megbecsülni, hogy mindez milyen fokú gazdasági károkat okozhatna – mondta Christian Kern osztrák kancellár egy vasárnapi lapinterjúban.

A kancellár a Kurier című osztrák lapnak adott interjújában figyelmeztetett, hogy Le Pen – a francia Nemzeti Front jelöltje – a tavaszi francia elnökválasztáson akár győzhet is, s egyúttal problémásnak nevezte, ha egy kulcsfontosságú uniós államban a „jobboldali demagógia” veszi át az irányítást. Kern kifejtette: a fejlett országokban, mint például az Egyesült Államokban a tiltakozás inkább jobbratolódást eredményez, míg szerinte Görögországban és Spanyolországban, ahol valóban problémák vannak, inkább a balratolódás jellemző.

A kancellár meglátása alapján a jobboldali demagógia úgy tesz, mintha mindenre lenne válasza, azonban a valóságban semmire nincsen megoldási terve. Meglátása szerint az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) pontosan megnevezi a fontos témákat, azonban megoldási javaslatokat nem ad a kérdésekre.

A muszlimok ausztriai integrációjáról Kern elmondta: az országban 600 ezer muszlim él, azonban az utóbbi évtizedekben a társadalmi beilleszkedés nem úgy zajlott, ahogyan azt szerették volna.

A kancellár szerint Donald Trump amerikai elnökké választását követően megmutatkozott, hogy az európai értékközösség, amely a demokráciára, a jogállamiságra és az emberi jogokra épül, már nem magától értetődő, el kell köteleződni ezen értékek mellett.

A Törökországgal zajló csatlakozási tárgyalásokról elmondta: egy jogállami és demokratikus Törökországnak van helye Európában, „azonban nem feltétlen az unióban”. Meglátása szerint Európa küzd azzal, hogy a keleti bővítés megterheli a munkaerőpiacot, Törökország nyolcvanmilliós lakosságát ezért „Európa nem tudná megemészteni”.

Az unió bővítésével kapcsolatban arról beszélt, Európának fontos, hogy mi történik a balkáni térségben, ezért érdekelt Szerbia gyors belépésében. A kancellár egyúttal elképzelhetőnek nevezte Albánia uniós tagságát is.

Forrás: MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »