A tőzsdei hangulatindexeket tekintve vegyes a kép: a tegnapi AAII kisbefektetői felmérés kiegyensúlyozottságot mutat a pesszimisták és az optimisták között, amivel mindössze a június eleji állapot rajzolódott ki ismét
Read More »Tőzsde
Csak úgy szórja a jó híreket a jegybank
A Showder-klub az amerikai tőzsdékre költözött, tegnap is számos jegybankár dumált, ami lelket öntött a múlt héten kiábrándult befektetőkbe.
Read More »A nagy Gatsby összesűríti az Egyesült Államokat
A hirtelen újra népszerűvé vált Gatsby-történet nyomán a Kitekintő arra vállalkozott, hogy elmagyarázza, miért is fontos ez a könyv. A téma kapcsán ellátogattunk a budapesti Amerikai Kuckóba és meghallgattunk egy jelenleg Magyarországon élő Fulbright-ösztöndíjas professzort is. Első rész.
Read More »Megvennék New York leghíresebb épületét
Egy 2 és egy 2,1 milliárd dolláros kéretlen ajánlatot kaptak a tulajdonosok New York ikonikus felhőkarcolójára, az Empire State Buildingre - közölte szerdán az ingatlan befektetői és a működése felett felügyelet gyakorló Malkin Holdings.
Read More »Így oldaná meg a szíriai helyzetet a Mol
A hazai részvénypiac szempontjából az indexátsúlyozásra érdemes figyelni: a régiós CECE-index új kosara a mai tőzsdezárást követően lép életbe, ebben valamelyest csökken a Richter, a MOL és az OTP súlya, amely főleg a záró szakasz környékén okozhat jelentősebb kilengéseket.
Read More »Kína beindítja kibocsátáskereskedelmi rendszerét
A projekt 635 vállalatot fog lefedni, és a tervek szerint 2015-re behálózza az egész országot.
Read More »A jegybank rombolja a tőzsdét
Az amerikai jegybank tegnapi közleménye csak néhány eltérést tartalmazott az utolsó, május eleji szöveghez képest.
Read More »Felvásárlás jön a Nokiánál?
Piaci pletykák szerint a Siemens kivásárolná a Nokiát közös Nokia Siemens Networks-ből, ehhez keres magántőkét. Az ügylet a hitelekkel együtt 9 milliárd dollár összértékű lenne.
Read More »Itt még Amerikánál is jobban esett a tőzsde
Végre itt a korrekció, ami ma is folytatódhat véleményünk szerint. Az amerikai indexek esését már csak az ázsiai társak múlták felül.
Read More »Felvásárolják a T-Mobile-t?
Újságértesülések szerint a japán Softbank felvásárolná a Deautsche Bank amerikai leányvállalatát, a T-Mobile USA-t.
Read More »Atomipari együttműködést kötött Franciaország és Japán
A két ország közötti védelmi és atomipari együttműködős mélyítéséről állapodott meg Abe Sindzó japán miniszterelnök és Francois Hollande francia államfő pénteken Tokióban.
Read More »Tovább folytatódhat a tőzsdei esés?
Az EUR/USD a kezdeti zakó után föld körüli pályára állt és 1,33 fölött is járt, ezzel párhuzamosan pedig folytatódott a feltörekvő piaci devizák gyengélkedése (PLN, ZAR, HUF).
Read More »Kilőtt a Facebook
Újfent sikerült pluszban zárnia az amerikai indexeknek, ezúttal megint a gyenge makroadatok járultak hozzá a jó hangulathoz.
Read More »Öt százalék mínuszban zárt a tőzsde
A japán Nikkei 225 index újabb 5%-os mínusza mögött elsősorban a tőkeáramlási statisztikák állnak.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.