A kínai megrendelésekben bízik a Boeing

A Boeing amerikai repülőgépgyártó azzal számol, hogy Kína 2038-ig 8090 repülőgépet vásárol tőle 1300 milliárd dollárért.

A Boeing tavaly még kevesebb, 7690 kínai repülőgép-keresletre számított 1200 milliárd dollárért. Az amerikai cég előrejelzése szerint Kína a 2038-ig tartó időszakban 1600 milliárd dollárt fizet majd a légiflottájával kapcsolatos szolgáltatásokért.

A Boeing legújabb becslése szerint a repülőgépek beszerzése és a szolgáltatások ára együttesen a 2900 milliárd dollárt tesz ki, 7 százalékkal magasabbat az általa tavaly vártnál.

A világ polgári repülőgépflottájának 15 százaléka kínai. A Boeing szerint ez az arány 2038-ra 18 százalékra nő.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI/Reuters

Friss hírek

Szünetet tart a vámháború

Az Európai Unió felfüggesztette az amerikai kereskedelmi vámok elleni ellenintézkedéseket, hogy időt és teret engedjen a tárgyalásoknak, az intézkedés kedden lép érvénybe - jelentette be az Európai Bizottság hétfőn.

Read More »
bergsystem.hu

Milyen anyagból éri meg ablakot választani? (x)

Amikor az otthonteremtés során oda jutunk, hogy nyílászárókat kell választani – legyen szó akár új építésű ingatlanról, akár egy régi felújításáról –, akkor bizony számtalan szempontot figyelembe kell venni. A pénzügyi tartalékok ilyenkor mindig rohamtempóban fogynak, ugyanakkor ha van valami, amin szigorúan tilos spórolni, az a nyílászáró lesz.

Read More »