Mennyire függ egymástól az amerikai és a kínai gazdaság?

Ahogy fokozódik az USA és Kína közötti versengés, a befektetők és az elemzők egyre jobban aggódnak amiatt, hogy a két gazdaság egyre távolabb kerül egymástól – ez a fejlemény pedig megnehezíti a vállalatok számára a nemzetközi színtéren történő tevékenykedést.

Vannak arra utaló jelek, miszerint a világ két legnagyobb gazdasága külön utakon kezdett járni – állítja néhány megfigyelő. Számos adat azonban azt mutatja, hogy a folyamat meglehetősen nagy kihívást jelenthet – legalábbis egyelőre -, ugyanis a két ország kapcsolata egyre szorosabb lett az elmúlt évtizedben.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chart of the Day (@chartoftheday) on

Az Egyesült Államok és Kína közti kapcsolat nagy része a kereskedelemre összpontosul, a két ország évek óta egymás legfontosabb kereskedelmi partnere, ráadásul az elmúlt évtizedben a közvetlen kereskedelem mellett “egyre nagyobb mértékben függtek egymástól az egyre növekvő ellátási lánc-kapcsolatok révén” – közölte a Fitch Ratings a múlt hónapban készített jelentésében.

A teljes cikk angol nyelven elérhető a CNBC oldalán.

Tovább olvasom →

 

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »