Rohamosan adósodik el az egész világ

A koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásainak ellentételezésére hozott kormányzati mentőcsomagok és vállalati hitelfelvételek globálisan is meredeken megemelik a világ GDP-arányos adósságát.

A 2019 végén már 320% körül álló mutató a Nemzetközi Pénzügyi Intézet becslése szerint az idei év végére eléri a világ teljes bruttó kibocsátásának 365%-át.

A fejlődő piacokon csak idén 26%-kal nőtt az eladósodottság mértéke, így az idei évben már átlagosan 250%-os GDP-arányos adósságteherrel lehet számolni, ráadásul a fejlődő országokban az adósságkibocsátás költsége is magas.

A fejlett országokban ugyan alacsonyak a kamatok, de részben éppen ezért a kibocsátott adósságok mértéke is ijesztő, az összesített adósságteher szeptember végén elérte a GDP 432%-át, a növekmény pedig csak idén 50%-os volt. A fejlett országok új adósságainak közel felét az USA adta, az Egyesült Államok teljes adóssága 2019 végén még „csak” 71 ezer milliárd dollár volt, ez az érték idén várhatóan eléri a 80 ezer milliárd dollárt (az említett számok a teljes adósságállományt takarják, tehát nem csak az államadósságot).

A teljes cikk angol nyelven, a Financial Times oldalán érhető el.

https://www.instagram.com/p/CH0duyfgns8/

Friss hírek

Szünetet tart a vámháború

Az Európai Unió felfüggesztette az amerikai kereskedelmi vámok elleni ellenintézkedéseket, hogy időt és teret engedjen a tárgyalásoknak, az intézkedés kedden lép érvénybe - jelentette be az Európai Bizottság hétfőn.

Read More »
bergsystem.hu

Milyen anyagból éri meg ablakot választani? (x)

Amikor az otthonteremtés során oda jutunk, hogy nyílászárókat kell választani – legyen szó akár új építésű ingatlanról, akár egy régi felújításáról –, akkor bizony számtalan szempontot figyelembe kell venni. A pénzügyi tartalékok ilyenkor mindig rohamtempóban fogynak, ugyanakkor ha van valami, amin szigorúan tilos spórolni, az a nyílászáró lesz.

Read More »