Elindult a Trumponomics, az USA új gazdasági korszaka

Donald Trump ma aláírta azt az elnöki rendeletet, mellyel az Egyesült Államok kilép a TPP-ből, azaz a Csendes-óceáni Szabadkereskedelmi Egyezményből, ezzel pedig hivatalosan is elindult Donald Trump protekcionista gazdasági programja.

A TPP-egyezmény 12 ország szabadkereskedelmi társulását irányozta volna elő, a folyamatot még Barack Obama indította el, de Donald Trump megválasztásával az USA kiszállt, így az is kérdésessé vált, hogy a maradék tagok végül elkezdik az együttműködést vagy az egész terv feledésbe merül. Abe Sindzo japán miniszterelnök még az utolsó pillanatban is győzködte Trumpot az egyezmény fontosságáról, de mint mára kiderült, sikertelenül.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Japán miniszterelnök: A TPP-nek semmi értelme az USA nélkül

Már csak az USA-nak kell ratifikálnia a TPP-t, hogy az életbe lépjen

A tervezett szabályozás szerint a TPP-megállapodás életbe lépésének az a feltétele, hogy minden ország ratifikálja, vagy két évvel az aláírás utánig legalább az aláírók együttes hazai össztermékének (GDP) 85 százalékát adó országok emeljék be azt hazai jogrendjükbe. Utóbbi feltétel azt jelenti, hogy az Egyesült Államok nélkül eredeti formájában már nem jöhet létre a szabadkereskedelmi övezet, ugyanis a 12 ország együttes GDP-jének 60 százalékát az amerikai gazdaság állítja elő.

Ha Donald Trump tartja magát kampányígéreteihez, akkor hasonló sors vár a NAFTA-ra, az Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Egyezményre is, melynek Kanada, Mexikó és az USA a tagjai.

Szintén ma jelentette be az új amerikai kormányzat, hogy tanulmányozzák annak a lehetőségét, hogy jelentősen csökkentsék a középosztály és a vállalkozások adóját. Donald Trump azt mondta, hogy „komoly mértékben tervezzük csökkenteni az adót a középosztály és a vállalkozások számára, a jelenlegi 35 százalékról mintegy 15-20 százalékra”.

Az amerikai elnök ugyanakkor arra figyelmeztette az amerikai ipar képviselőit, hogy „büntetésben” lesz részük, ha határon kívülre helyezik a termelésüket – itt elsősorban a mexikói gyártás szálka az új elnök szemében, aminek visszaszorítására (ellehetetlenítésére?) 35 százalékos büntetőadót helyezett kilátásba.

A pénteken beiktatott amerikai elnök hétfői első munkanapján arról is szólt, hogy a kormány „75 százalékkal, vagy talán még ennél is nagyobb mértékben” akarja csökkenteni a gazdasági szabályozók számát.

Forrás: CNBC / MTI / Reuters

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »