Minden korlátozást feloldottak Szlovéniában

A leköszönő szlovén kormány hétfőn feloldotta a koronavírus-járvány megfékezésére hozott összes fennmaradt korlátozást és hatályon kívül helyezte a védekező intézkedéseket szabályozó fő rendeletet is – közölte a szlovén kormányzati kommunikációs hivatal (UKOM).

A kabinet a járványügyi szakértők javaslata alapján határozott úgy, hogy felold minden korlátozást, mivel a vírus dominánssá váló omikron variánsa miatt viszonylag kedvezőbben alakul a járványhelyzet. A kabinet egyben feloszlatta a járvánnyal foglalkozó, Mateja Logar vezette szakcsoportot is.

Ljubljana még április közepén eltörölte a járvány miatti intézkedések zömét. Egy utolsó rendelet szerint egyedül az egészségügyben kellett még maszkot hordani. Logar a sajtónak úgy nyilatkozott: ezentúl a fertőzések megelőzésével és kezelésével foglalkozó kórházi szolgálatok döntik el, hogy szükség lesz-e a maszk viselésére, és ha igen, mikor.

A kormány a hétfői ülésen jóváhagyott egy projektet is, amelynek célja a koronavírus elleni oltások népszerűsítése az ötven év feletti korcsoportokban. Ez alapján az egészségügyi minisztérium juttatásban részesíti azokat a háziorvosokat, akiknek betegei bizonyos százaléka megkapják a vakcinát.

Az elmúlt 24 órában 150 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak az országban, és három személy hunyt el a vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeiben. Kórházban 38 beteget ápolnak, közülük ketten vannak intenzív osztályon. A valamivel több, mint kétmillió lakosú Szlovéniában eddig 1 265 598-an kaptak védőoltást, közülük 1 221 815-en mindkét adagot felvették.
  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »