Indonéziában a munkaképes korú lakosságot oltják először

Jövő héten Indonéziában is indul a tömeges vakcináció, az ország oltási terve azonban szöges ellentéte annak, mint ami az Egyesült Államokban és más nyugati országokban tapasztalható, itt ugyanis az idősek helyett a munkaképes korú felnőttek kapják meg először az oltást.

„Az országban január 13-án indul az oltási program” – közölte kedden az indonéz egészségügyi miniszter, hozzátéve, hogy elsőként Joko Widodo elnök kapja meg a koronavírus-oltást. A vakcinációt a kínai Sinovac Biotech oltóanyagával kezdik meg, amelynek klinikai vizsgálataiban 18 és 59 év közötti alanyok vettek részt.

A társadalmilag mobilisabb és gazdaságilag aktívabb csoportok beoltásával a kormány azt reméli, hogy az indonéz lakosság viszonylag gyorsan elérheti a nyájimmunitást.

A közgazdászok érvelése szerint egy körülbelül 100 millió embert „felölelő” sikeres oltási programra lesz szükség ahhoz, hogy az ország gadasága regenerálódni tudjon, és azért is fontos a munkaképes korú népesség immunizálása, mert ők a gazdaság hajtóereje.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: NBC News / Reuters

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »