Egyre környezettudatosabb tervekről beszél a Daimler

Ola Källenius fejlesztési igazgató hétfői bejelentése szerint a Daimler járműipari konszern húsz év alatt nullára csökkenti új modelljei szén-dioxid-kibocsátását.

Källenius nem határozta meg pontosan, hogy a konszern milyen technológiákra építve kívánja elérni kitűzött célját, azt azonban közölte, hogy kizárólag belsőégésű motorral hajtott jármű addigra már nem lesz a vállalat modellválasztékában.

A Daimler a fő hangsúlyt az akkumulátoros elektromos autókra helyezi, robbanómotorok pedig addigra már csak hálózatról tölthető (plug-in) hibrid járművekben lesznek – magyarázta Torsten Eder motorfejlesztési igazgató. A még meglévő robbanómotorok azonban kizárólag megújuló forrásokból előállított, ezért zéró emissziós mérleggel rendelkező szintetikus üzemanyaggal működnek majd.

Sanghaj, 2019. április 16.
Dieter Zetsche, a Daimler AG igazgatótanácsának elnöke, a Mercedes-Benz Cars vezetője a Mercedes GLE tanulmányautó bemutatóján a 18. Sanghaji Nemzetközi Autóipari Kiállítás nyitónapján, 2019. április 16-án.
MTI/EPA/Vu Hong

2030-ra a Daimler által világszerte értékesített autóknak már az ötven százaléka lesz vagy teljesen elektromos, vagy hibrid hajtású – mondta Eder, hozzátéve, hogy a robbanómotorok kiváltása céljából mindazonáltal tovább folytatják az üzemanyagcellás technológia fejlesztését is.

Mint közölte, 2022-ig a vállalatnak nem csak a németországi, de az összes európai üzeme klímasemlegesen működik majd. Ezt követően a többi üzem is sorra kerül majd szerte a világon, elsősorban Kínában.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI/dpa

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »