A pontrendszer sem tetszik a brit miniszterelnöknek

Theresa May kizárta a különböző kritériumok alapján összeállított pontozásos elbírálási rendszert a más EU-tagállamokból Nagy-Britanniába irányuló bevándorlás szabályozásának lehetséges módozatai közül – a brit miniszterelnök ezzel saját külügyminiszterének egyik fő népszavazási ígéretét vetette el.

May hétfőn, a 19 legnagyobb fejlett és fejlődő gazdaság, valamint az Európai Unió alkotta G20-csoport kínai csúcstalálkozójának záró sajtóértekezletén kijelentette: ő olyan rendszert szeretne, amelyben a brit kormány maga dönti el, hogy ki telepedhet le Nagy-Britanniában, márpedig a pontrendszer éppen ezt nem teszi lehetővé, hiszen ha a pontozásos módszer alapján meghatározott elbírálási kritériumoknak a bevándorlási engedélyért folyamodó megfelel, akkor további mérlegelés lehetősége nélkül, automatikusan be kell engedni az országba.

Theresa May nem sokkal korábban, a csúcstalálkozó közben újságíróknak nyilatkozva is már megkérdőjelezte, hogy a pontozásos módszer működőképesnek bizonyulna-e, a G20-rendezvényen tartott záró sajtóértekezletén viszont már egyértelműen kizárta ennek a rendszernek a bevezetését.

A londoni miniszterelnöki hivatal szóvivője hétfő esti tájékoztatóján ezt megtoldotta azzal, hogy a brit kormány az EU-tagállamokból érkezők számát kívánja szabályozni, és a Brexit – vagyis Nagy-Britannia kilépése az EU-ból – erre alkalmat teremt. A Downing Street szóvivője szerint még nincs döntés a külföldi EU-állampolgárok bevándorlásának pontos szabályozási módjáról, de a kormányfő véleménye az, hogy a pontozásos rendszer nem lenne működőképes és nem is szerepel a lehetőségek között.

A bevándorlás pontozásos szabályozásának bevezetése volt a brit EU-tagságról rendezett népszavazás Brexit-párti kampányának egyik fő eleme.

Az ausztráliai elbírálási rendszerhez hasonló tervet Boris Johnson volt londoni polgármester, Theresa May kormányának jelenlegi külügyminisztere, a Brexit-párti kampánytábor volt frontembere terjesztette elő június elején. Az elképzelés alapján Nagy-Britannia 2020-ra, a következő brit parlamenti választások idejére honosította volna meg az új bevándorlási mechanizmust, amely különböző kritériumok alapján, pontozásos rendszerrel bírálta volna el a letelepülési és munkavállalási kérelmeket a külföldi EU-tagállamokból érkezők esetében is.

A tervezett kritériumok között lett volna az angol nyelv magas szintű ismeretének megkövetelése, és annak előírása, hogy minden külföldi jelentkezőnek az adott munkakör betöltéséhez szükséges szakképesítése legyen. Johnson júniusi előterjesztése szerint a már Nagy-Britanniában élő és dolgozó külföldi EU-munkavállalókra visszamenőlegesen az új szabályozás nem vonatkozott volna.

Azt Theresa May is többször hangoztatta, hogy a brit kormány mindenképpen garantálni szeretné a már Nagy-Britanniában élő EU-állampolgárok jelenlegi jogi státusának változatlanságát. Ugyanezt David Davis, a Brexit-tárgyalásokért felelős minisztérium vezetője is megerősítette. Davis, aki a nyári szünetéről hétfőn visszatért parlamentet tájékoztatta a kormány terveiről, kijelentette: London olyan szabályozási rendszert dolgoz ki, amely lehetővé teszi a bevándorlás számszerű ellenőrzését.

Forrás: MTI

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »