A magyar párt bázisa a legstabilabb

Egy közvélemény-kutatásban arra keresték a választ, hogy mennyire hűségesek az emberek előzőleg választott pártjukhoz, írja az Új Szó.

Az MVK ügynökség felmérése alapján az MKP rendelkezik a legstabilabb, az SaS a leghűtlenebb választókkal. A közvélemény-kutatás során arról kérdezték a válaszadókat, hogy kire szavaztak 2012-ben, és kire szavaznának 2015 márciusában. A felmérés győztese az MKP volt, a 2012-ben e pártot választók 89,7 százaléka ismét a Magyar Koalíció Pártjára szavazna. A képzeletbeli második helyen a kereszténydemokraták végeztek 68,7 százalékkal, őket a Híd (67,9 %) majd a Smer követi (67,7%).

A volt választóknak alig a fele adná ismét a voksát az OĽaNO-ra (42,6%). A negatív rangsorolás harmadik helyezettje az SNS (38,5%), a második az SDKÚ (24,2%). A leghűtlenebb választóbázissal az SaS rendelkezik, itt már csak a 2012-es választóinak 15,4 százaléka szavazna a Szabadság és Szolidaritás pártjára.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

feil.hu

Ismerd meg a gyémántok új színeit! (x)

A gyémántok ragyogása már régóta magával ragadja az emberek képzeletét. De talán kevesen gondolták volna, hogy ezek a csodás drágakövek nem csak fehérben varázsolhatnak el minket. A színes gyémántok különleges világa tele van lehetőségekkel és izgalommal.

Read More »