Tizennégy társát késelte meg egy texasi főiskolás

Legkevesebb tizennégy társát késelte meg kedden egy texasi hallgató a Lone Star  Főiskola Cy-Fair campusán, Houstontól mintegy 40 kilométerre.

Négy áldozatot helikopterrel szállítottak kórházba, kettőjük állapota válságos. Összesen 12-en szorultak kórházi ápolásra. A késelés 21 éves gyanúsítottját, aki az oktatási intézmény területén épületről épületre járva támadott meg embereket, őrizetbe vették.

Az elkövetőt diáktársai fegyverezték le. Indítéka egyelőre ismeretlen.

A főiskolában kedd délután felfüggesztették az oktatást, a személyzetet és a diákokat hazaengedték.

Két hónappal ezelőtt a Lone Star Főiskola egy másik campusában, a houstoniban hárman sebesültek meg egy lövöldözésben.

mti

Friss hírek

Újra csökkent az európai alapkamat

Az Európai Központi Bank Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette a három irányadó eurókamat szintjét. Az EKB 0,9 százalékos reál GDP-növekedést vár 2025-ben és 1,1 százalékosat 2026-ban.

Read More »