Fico külföldre küldené Radičovát

Robert Fico a Smer besztercebányai ülésén megerősítette, hogy Iveta Radičová távozó kormányfő ajánlatot kap tőlük egy külföldi pozíció betöltésére.

Ezt a TASR hírügynökséggel az ülés egyik résztvevője közölte. A párt elnökségének ülése után a Smer regionális vezetőivel és parlamenti képviselőivel együtt tartottak kibővített tanácskozást.Radičová március 25-én az STV műsorában elutasította, hogy távozása után nagyköveti pozíciót foglalna el. „A nagykövetségekről ilyen módon csak az elmélkedhet, aki nem ismeri annak mechanizmusait, mikor kerül sor egy nagykövet cseréjére, máskülönben nem beszélne effajta értelmetlenségeket” – jelentette ki a médiaértesülés kapcsán, hogy Fico a londoni külképviselet vezetését bízná rá.

Egy ilyen alternatívát ugyanakkor maga a Smer elnöke is elutasított. Ugyanakkor ismételten felvázolta elképzelését, hogy a három legfőbb közjogi méltóság a politikából való távozása esetén egy olyan funkció betöltésére kaphatna ajánlatot az aktuális kormánytól, amellyel továbbra is Szlovákiát szolgálhatná külföldön.

Spekulációnak nevezte a londoni külképviselettel kapcsolatos információkat. Azt mondta, elképzeléséről csak a távozó kormányfővel szeretne értekezni, és csak rajta áll, hogy elfogadja-e az ajánlatát. Személyes találkozójukra Robert Fico kormányfői kinevezését követően, április 4-én kerülhet sor.

Paraméter / SME

Friss hírek

feil.hu

Ismerd meg a gyémántok új színeit! (x)

A gyémántok ragyogása már régóta magával ragadja az emberek képzeletét. De talán kevesen gondolták volna, hogy ezek a csodás drágakövek nem csak fehérben varázsolhatnak el minket. A színes gyémántok különleges világa tele van lehetőségekkel és izgalommal.

Read More »