Mégsem utazik a V4-csúcsra a kormányfő

Petr Nečas kormányfő helyett Karel Schwarzenberg külügyminiszter képviseli majd Csehországot a visegrádi négyek csütörtöki csúcsértekezletén – erősítette meg a TASR hírügynökségnek Rado Baťo, Iveta Radičová kormányfő szóvivője.

Radičová a szerdai kormányülést követően azt nyilatkozta, megérti Nečas távolmaradását, a helyében ő is így járna el. Nyugati szomszédunknál csütörtökön az egész ország közlekedését megbénító sztrájkra készülnek a szakszervezetek. Ugyanakkor a miniszterelnök sajnálatosnak tartja, hogy cseh kollégája éppen marad távol a tanácskozásról, amikor Prága veszi át a V4-ek soros elnöki posztját.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

Szünetet tart a vámháború

Az Európai Unió felfüggesztette az amerikai kereskedelmi vámok elleni ellenintézkedéseket, hogy időt és teret engedjen a tárgyalásoknak, az intézkedés kedden lép érvénybe - jelentette be az Európai Bizottság hétfőn.

Read More »
bergsystem.hu

Milyen anyagból éri meg ablakot választani? (x)

Amikor az otthonteremtés során oda jutunk, hogy nyílászárókat kell választani – legyen szó akár új építésű ingatlanról, akár egy régi felújításáról –, akkor bizony számtalan szempontot figyelembe kell venni. A pénzügyi tartalékok ilyenkor mindig rohamtempóban fogynak, ugyanakkor ha van valami, amin szigorúan tilos spórolni, az a nyílászáró lesz.

Read More »