Gazdaság

Németországban is jön az energia-árstop

Megfékezik a földgáz, a távhő és az áram drágulását, továbbá ismét kedvezményes közösségi közlekedési bérletet vezetnek be Németországban - jelentette be szerdán Berlinben Olaf Scholz kancellár a tartományi kormányfőkkel folytatott megbeszélése után.

Read More »

Lengyelország is az atomenergiában látja a megoldást

Lengyelországban a következő években három nagy atomerőmű létesül: az elsőt az amerikai Westinghouse építi a tengermelléken, a másodikat dél-koreai technológiával Közép-Lengyelországban létesítik, ahol egy harmadik beruházás is tervben van - jelentette be szerdán Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő.

Read More »

Moldova áram- és gázellátás nélkül maradhat

Maia Sandu moldovai államfő szerint országa drámai energiaválsággal küzd; félő, hogy áram és gáz nélkül marad a télen. Az ellátással már most is gondok vannak, immár minden nap kihívást jelent az ország energiaszükségletének biztosítása.

Read More »

Új intézkedésekkel könnyítik az emberek életét Szlovéniában

A szlovén kormány csütörtöki ülésén több intézkedést is hozott az energiaválság és a megélhetési költségek enyhítésére: november 1-jével megemelik a nyugdíjakat, 30 millió eurós támogatást nyújtanak az idősotthonok számára, valamint korlátozzák a távfűtés díját – közölte a szlovén közszolgálati televízió (RTV).

Read More »

Javul a helyzet a francia benzinkutakon

Három hétig tartó blokád után a TotalEnergies francia olajipari vállalat egyik finomítójában szerdán felvették a munkát a sztrájkolók, és bár a cég más létesítményeiben folytatódott a fizetésemelésekért meghirdetett munkabeszüntetés, a töltőállomásokon javulni kezdett az üzemanyag-ellátás.

Read More »

Soron kívüli kamatemelés jöhet a briteknél

A Bank of England főközgazdásza szerdán további jelentős pénzügypolitikai válaszlépéseket valószínűsített, alig burkoltan utalva arra a lehetőségre, hogy a brit jegybank esetleg nem várja meg e lépésekkel a november elején esedékes következő kamatdöntő ülést.

Read More »