A Huawei technológiai óriásvállalat hétfőn először mutatta be saját fejlesztésű operációs rendszerrel működő laptopjait, mely szakértők szerint jelentős lépést jelent a külföldi alaptechnológiáktól való függés leküzdésében.
A HarmonyOS operációs rendszerrel működő MateBook Pro és MateBook Fold Ultimate Design bemutatása a vállalat azon törekvését jelzi, hogy a HarmonyOS-t az okostelefonokon és táblagépeken túl a számítógép piacra is kiterjessze, melyet régóta a Microsoft Windows és az Apple macOS vezet – áll a kínai média jelentésében.
A bemutató eseményre a délnyugat-kínai Szecsuán tartomány fővárosában, Csengtuban került sor, ahol a Huawei ügyvezető igazgatója, Jü Cseng-tung elmondta, hogy a HarmonyOS-alapú számítógépek a szoftver, a hardver, az eszközök és a felhőszolgáltatások integrálásával alapvetően átalakítják a PC-élményt.
A technológiai óriás közlése szerint a HarmonyOS az első olyan kínai operációs rendszer, amely egyesíti a mobil- és asztali alkalmazásokat, lehetővé téve a fejlesztők számára, hogy egyetlen eszközkészletet használjanak az eszközökön történő telepítéshez, csökkentve a technikai akadályokat és a fejlesztési költségeket.
A Huawei saját operációs rendszerével működő számítógépek kifejlesztése és forgalomba helyezése öt évig tartott. A cég szerint több mint 10 ezer kutatás-fejlesztési munkatárs dolgozott rajta, és több mint 2700 szabadalmat nyújtottak be ez idő alatt.
Jang Csu-szung, a Csinghua Egyetem munkatársa szerint a HarmonyOS-sel működő PC-k bevezetése jelentős előrelépést jelent Kína azon törekvésében, hogy leküzdje a külföldi alaptechnológiáktól való túlzott függőséget. Jang számításai szerint a HarmonyOS belátható időn belül a világ harmadik legfontosabb operációs rendszerévé válik.
Forrás: MTI