Anglia betiltja az egyszer használatos műanyagokat

Az Egyesült Királyság bejelentette, hogy a műanyagszennyezés csökkentésére és a tengeri környezet védelmére irányuló törekvés részeként októbertől betiltja az egyszer használatos műanyag evőeszközöket és tányérokat Angliában.

Az új szabályok értelmében a kiskereskedők és éttermek nem árusíthatnak egyszer használatos műanyag tányérokat, tálcákat és léggömbtartó pálcákat, illetve bizonyos típusú polisztirol poharakat és ételtárolókat – mondta Thérèse Coffey környezetvédelmi miniszter. A skót és a walesi decentralizált kormány már tett hasonló lépéseket.

A döntés része annak a szélesebb körű törekvésnek, hogy megvédjük a környezetet azáltal, hogy visszaszorítjuk a vidéket és az óceánokat károsító hulladékot, továbbá csökkentjük a műanyagok gyártásából és selejtezéséből származó üvegházhatású gázok kibocsátását.

„Mindannyian tudjuk, hogy a műanyag milyen pusztító hatással lehet a környezetünkre és az élővilágra” – mondta Coffey. „Az eldobható műanyagokra vonatkozó új tilalmak folytatják a környezet védelmében végzett létfontosságú munkánkat a jövő generációi számára” – fejtette ki a miniszter.

https://www.instagram.com/p/CnymuYrN1fS/
  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: Bloomberg Green / Instagram

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »