Nagy-Britanniában már 40 év felett lehet kérni az emlékeztető oltást

Az emlékeztető oltással kapcsolatos brit oltási kampányt kiterjesztik a 40-49 éves korosztályra is; a kormány ezzel próbálja elejét venni a téli járványhullámnak – írja a The Independent.

A brit oltásügyi és immunizációs vegyesbizottság (JCVI) szerint minden 40 év feletti felnőttnek tanácsos beadatnia a harmadik oltást, mégpedig hat hónappal a második dózis után. A JCVI továbbá azt is bejelentette: a 16-17 éves fiatalok mostantól felvehetik a második adag vakcinát.

A kormány munkáját segítő bizottság szerint a két új irányelv „segíti a védelem kiterjesztését 2022-ig”. Eddig az 50 év felettiek, a krónikus betegséggel küzdők és az egészségügyi dolgozók kaphatták meg a harmadik oltást az országban.

Wei Shen Lim professzor, a JCVI Covid-19-albizottságának elnöke a módosítást ismertető hétfői sajtótájékoztatón elmondta: Nagy-Britanniában eddig több mint 12 millióan kapták meg a harmadik oltási dózist, és a vizsgálatok egyértelművé tették, hogy a hatáserősítő adagok beadását célzó oltási kampány során semmiféle komoly kedvezőtlen egészségi hatás nem jelentkezett. A hatásvizsgálatok ugyanakkor kimutatták, hogy a három oltási dózis együtt 93 százaléknál magasabb arányban akadályozza meg a Covid-19 betegség tüneteinek kialakulását koronavírus-fertőzés esetén – tette hozzá.

Nagy-Britannia elsősorban a Pfizer/Biontech és a Moderna oltóanyagokat használja fel az emlékeztető dózisok beadásához.

  • Kapcsolódó cikkünk:

Forrás: The Independent / MTI

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »