Tovább enyhít Oroszország

Külföldre utazhatnak az ott dolgozó és tanuló orosz állampolgárok – jelentette be Mihail Misusztyin orosz miniszterelnök az orosz kormány hétfői videokonferenciáján. A kiutazási engedély azokra is érvényes, akiknek külföldi gyógykezelésre van szükségük, vagy a hozzátartozóikat kell ápolniuk.

Sajtóértesülések szerint a nagyobb orosz légitársaságok július 15-én indítják újra nemzetközi járataikat. A várakozások szerint egyelőre csak 15 célállomásra, feltehetően a Független Államok Közösségének (FÁK) tagállamaiba indulnak repülők.

Misuszytin bejelentette, hogy Oroszország kész fokozatosan megkezdeni a belföldi nyaralószezont. Emlékeztetett rá, hogy több régióban a hónap elején megnyitottak a gyógykezelési engedéllyel rendelkező szanatóriumok. Mint mondta, a belföldi idegenforgalom július 1-jén nyílik meg teljesen.

Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester közölte, hogy az orosz fővárosban keddtől megszűnik a házi önizoláció március végén, illetve a digitális forgalmi engedélyek április közepén bevezetett rendszere. A moszkvaiak megkötések nélkül sétálhatnak majd. A kávézók és éttermek nyári teraszai jövő kedden nyílnak meg. A polgármester korábbi nyilatkozatai szerint a maszkviselési és a távolságtartási kötelezettség a nyilvános helyeken a tömeges vakcinálásig, jobb esetben októberig fennmarad.

  • Kapcsolódó cikkeink:

A hétfőn közölt hivatalos adatok szerint Oroszországban az elmúlt napon 8985-tel 476 658-ra emelkedett az igazolt Covid-19-fertőzöttek száma. Ez 1,9 százalékos napi növekményt jelent. Az újonnan diagnosztizált fertőzöttek 36,6 százaléka tünetmentes. A halálozások száma 112-vel 5971-re, a gyógyulásoké pedig 3957-tel 230 688-ra nőtt. Moszkvában a diagnosztizált fertőzések száma 2001-gyel 197 018-ra, a halottaké 51-gyel 2970-re, a gyógyultaké pedig 1633-mal 104 347-re emelkedett. Az országban a járvány kezdete óta több mint 13 millió, az elmúlt nap folyamán pedig 294,4 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával 320 ezer embert tartanak megfigyelés alatt.

A Tuvai Köztársaságban hétfőn kéthetes karantént vezettek be a járványhelyzet súlyosbodása miatt. A Mongólia határán fekvő régió vezetőjét Solban Kara-oolt május 25. és június 4. között kórházban kezelték Covid-19-fertőzéssel.

Ragyij Habirov, a Baskír Köztársaság vezetője bejelentette, hogy a régió – ahol már a bevásárlóközpontok, a könyvtárak és a múzeumok is megnyitottak – a fertőzések számának növekedése miatt leállítja az izolációs rendelkezések további lazítását.

Forrás: MTI

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »