Kínai céggel gyártana elektromos robogókat a VW

Elektromos városi roller/robogó gyártásában lép együttműködésre a Volkswagen a kínai NIU vállalattal – jelentette be a Volkswagen szóvivője hétfőn.

Az együttműködés pontosabb részleteit és a gyártani tervezett kétkerekű elektromos jármű műszaki paramétereit a szóvivő nem hozta nyilvánosságra, továbbá nem közölte az elektromos roller/robogó piaci bevezetésének tervezett dátumát sem. Korábban azonban a német Welt lap arról számolt be, hogy a felek a NIU tavalyi Genfi Autószalonon bemutatott „Streetmate” modelljének közös gyártásában állapodtak meg.

A NIU Genfben bemutatott elektromos roller/robogójával ülve és állva is lehet közlekedni, maximális sebessége 45 kilométer óránként, hatótávja pedig 35 kilométer. A Volkswagen szintén a Genfi Autószalonon jelentette be, hogy foglalkozik egy 15 kilométeres hatótávú városi roller/robogó gyártásának a terveivel.

Az elektromos robogóval Kínában tavaly elért értékesítési sikerei után a NIU már korábban is jelezte, hogy az európai piacra is be kíván törni gyártmányával.

Az elektromos rollerek és robogók már Európa számos nagyvárosában népszerű közlekedési eszköznek számítanak. Az elektromos rollerek járdán történő használatával szemben ugyanakkor egyre több biztonsági aggály merült fel az utóbbi időben Németországban. A német Szövetségi Tanács (Bundesrat) május közepén szavaz a kis elektromos járművek használatát szabályozó törvénytervezetről.

Forrás: MTI/dpa

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »