Lassan, de javul a görögök adósminősítési besorolása

A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő B mínuszról B-re javította Görögország devizában fennálló szuverén adósosztályzatát, amit egyben pozitív kilátással látott el.

A hitelminősítőnél a pozitív kilátás megadása újabb adósosztályzati felminősítés lehetőségére utal. A most bejelentett javítás ellenére az adósosztályzat így is mélyen a befektetésre nem ajánlott szinten maradt. Még öt osztályzat-javítás kell ahhoz, hogy elérje a befektetésre ajánlott szint legalsó határát.

  • Kapcsolódó cikkeink:

A görögök belefáradtak a kilátástalanságba

A görögök marihuánatermesztéssel javítanának a munkanélküliségi rátán

A Fitch kiemelte, hogy stabilizálódott a görög államadósság, tartós a gazdasági növekedés, emelkedik az adósságszolgálat nélkül számított úgynevezett elsődleges költségvetési többlet és mérséklődtek a belpolitikai kockázatok.

Egy másik nagy nemzetközi hitelminősítő, a Standard and Poor’s január 19-én javította szintén B mínuszról egy fokozattal B-re a devizában fennálló görög szuverén adósságosztályzatot, ugyancsak pozitív kilátással ellátva.

Forrás: MTI

Friss hírek

Szünetet tart a vámháború

Az Európai Unió felfüggesztette az amerikai kereskedelmi vámok elleni ellenintézkedéseket, hogy időt és teret engedjen a tárgyalásoknak, az intézkedés kedden lép érvénybe - jelentette be az Európai Bizottság hétfőn.

Read More »
bergsystem.hu

Milyen anyagból éri meg ablakot választani? (x)

Amikor az otthonteremtés során oda jutunk, hogy nyílászárókat kell választani – legyen szó akár új építésű ingatlanról, akár egy régi felújításáról –, akkor bizony számtalan szempontot figyelembe kell venni. A pénzügyi tartalékok ilyenkor mindig rohamtempóban fogynak, ugyanakkor ha van valami, amin szigorúan tilos spórolni, az a nyílászáró lesz.

Read More »