A Telegram részben beadta a derekát

A felhasználókra vonatkozó adatokhoz való hozzáférést megtagadva egyezett bele az Oroszországban letiltással fenyegetett Telegram üzenetközvetítő szolgáltató a nyilvántartásba vételbe és a céges adatszolgáltatásba – közölte Pavel Durov, a cég társalapítója szerdán az egykor szintén általa elindított VKontaktye orosz közösségi oldalon.

Az „orosz Zuckerbergként” is emlegetett Durov szerint a Telegramot blokkolással fenyegető tömegkommunikációs és távközlési hatóság (Roszkomnadzor) vezetője, Alekszandr Zsarov lemondott a Telegram-felhasználók magánlevelezéséhez való hozzáférés lehetőségéről, és csak a törvény betartását és a cégadatok közlését várja el.

A Telegram alapítója rámutatott, hogy a Telegram Messenger LLP adatai, beleértve a terrorfenyegetés bejelentésére fenntartott e-mail-címet is – nyilvános forrásból hozzáférhetőek. Durov ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy nem fogja betartani azokat a törvényeket, amelyek nem összeegyeztethetőek a magánszféra védelmével és a cég adatvédelmi irányelveivel. Durov ezzel gyakorlatilag megtagadta az Irina Jarovaja kormánypárti képviselőnőről elnevezett, tavaly elfogadott orosz terrorellenes törvény több rendelkezésének végrehajtását.

A 32 éves dollármilliomos a jogszabályt alkotmányellenesnek és műszakilag megvalósíthatatlannak minősítette. Pedig az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) röviddel a milliárdos döntésének meghozatala előtt, hétfőn közölte, hogy az áprilisi szentpétervári robbantást elkövető terroristák, valamint „külföldi kurátoraik” a Telegram segítségével kommunikáltak egymás között. Az FSZB rámutatott, hogy a nemzetközi terrorszervezetek sejtjei közötti konspiratív kommunikáció a messengerek totális alkalmazásával zajlik, és Oroszország területén a terroristák leginkább a Telegram magas rejtjelezési szintű chatcsatornáit használják.

Durov szerdán leszögezte, hogy a Telegram ugyanolyan szinten fog együttműködni a Roszkomnadzorral, mint a többi ország szabályozó hatóságaival. Magyarázata szerint ezen a terrorizmust, a kábítószert, az erőszakot és a gyermekpornográfiát propagáló anyagok eltávolításáért folytatott közös munkát érti.

A 2006-ban elindított VKontaktye (VK) a maga több mint 430 millió regisztrált felhasználójával mára Európa legnagyobb közösségi oldalává nőtte ki magát. A kormánykritikus Dozsgy televízió híroldala szerint az alapító Durovot, aki a 2011-2012-es tüntetések idején nem volt hajlandó blokkolni az ellenzéki felhasználókat, a Kremlhez közeli befektetők sorozatosan kiszorították. Vezérigazgatói pozícióját 2014-ben veszítette el. A VKontaktye fölött az ellenőrzést tavaly teljes egészében az Aliser Uszmanov milliárdos által kontrollált Mail.ru vette át.

Korábban írtuk: Az oroszok letilthatják a Telegram üzenetközvetítőt

Forrás: MTI

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »