Zárt nap a parlamentben

Az alkotmány ünnepét általában parlamenti nyílt nappal szokták összekötni. A tegnapi rendezvényt azonban Pavol Paška házelnök visszamondta.

Azt sem tette lehetővé, hogy Alojz Hlina, és az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek képviselői körbevezethessék a lefújásról nem tudó, ezért az épület elé érkezett látogatókat a parlamentben. Az ajtó zárva maradt, nemhogy a látogatók, maguk a képviselők sem jutottak be.  Hlina és az OĽaNO jelenlevő képviselői így az épület előtt fogadták az állampolgárokat. Zsíros kenyérrel kínálták őket, és állami címeres pólókat osztogattak. „Itt vagyunk, mint mindig. A Smer eddig pártrendezvényt csinált a parlamenti nyílt napból. Most úgy tűnik, Paška úr megijedt az állampolgárok kérdéseitől. Az, hogy bezárta a parlamentet, azt jelenti, szó szerint zárt napot csinált a nyílt napból” – mondta Jozef Viskupič, az OĽaNO képviselője. A hivatalos indoklás szerint a nyílt napot takarékossági okokból törölték. „A pénzügyminisztérium 800 ezer euró megtakarítására utasította a parlamentet, emiatt maradt el a nyílt nap. A parlament egész évben nyitva tart, a kollégák napi négy-öt csoportot vezetnek a törvényhozásban. Elég bejelentkezni, és meg lehet nézni” – nyilatkozta Soňa Pőtheová, a parlament kommunikációs osztályának vezetője.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

pcarena.hu

Régi eszközök új korszaka: Felújítás és újrafelhasználás (x)

Eszedbe jutott-e már valaha, mi történik a régi, elhasználódott számítógépekkel, tabletekkel és okostelefonokkal, miután elérkezett a csere ideje? Sok vállalat egyre nagyobb hangsúlyt helyez a fenntarthatóságra és a tudatos erőforrás-gazdálkodásra, így az elavult készülékek újrahasznosítása és újrafelhasználása egyre fontosabb szerepet kap. 

Read More »