Aggodalmának adott hangot egy vezető német konzervatív politikus amiatt, hogy radikális muzulmánok keresztényekre támadnak Németországban.
A Welt am Sonntag című vasárnapi lapnak nyilatkozva Volker Kauder, a keresztény pártok, a CDU és a CSU parlamenti frakcióvezetője megengedhetetlennek nevezte, hogy keresztényeknek vagy más vallási közösségek tagjainak támadásoktól kelljen tartaniuk az országban.
A Iszlám Állam nevű szélsőséges szervezet iraki előrenyomulása óta jelentős mértékben megszaporodtak az ilyen jellegű támadások Németországban.
Az interjúban – amelyből részletek már szombat hajnalban napvilágot láttak – Volker Kauser hangsúlyozta: meg kell akadályozni, hogy más régiók konfliktusai Németországra is átterjedjenek.
A konzervatív politikus a németországi muzulmán szervezeteket arra szólította fel, hogy nagyobb felelősséget tanúsítsanak a különböző vallási közösségek, illetve híveik békés egymás mellett éléséért.
Újabb amerikai légicsapások az iszlám szélsőségesek ellen
Szombatra virradó éjjel is folytatódtak az amerikai légicsapások Észak-Irakban az iszlám szélsőségesek ellen.
Hírügynökségi jelentések szerint egy pilóta nélküli harci repülőgép megsemmisítette az Iszlám Állam nevű radikális szunnita szervezet csoportjainak több katonai járművét.
Nem sokkal a támadás előtt az iszlamisták megtámadták a jazidi vallási kisebbség tagjai által lakott egyik falut, és mintegy nyolcvan embert megöltek. Kurd források szerint a jazidiak elutasították, hogy az iszlám hitre térjenek át. A támadók a férfiakat lemészárolták, a nőket és a gyermekeket elhurcolták.
Egyelőre nem világos, hogy az újabb amerikai légitámadás összefüggésben állt-e az iszlám szélsőségesek akciójával. Barack Obama elnök az elmúlt héten adott felhatalmazást az Iszlám Állam elleni légitámadásokra a szunnita szélsőségesek előrenyomulásának megakadályozása és a kisebbségek, köztük a jazidiak védelme érdekében.
A jazidiakat a szunnita szélsőségesek sátánimádóknak tartják. Irakban a szekta hívei nagyrészt a Moszul környéki kurd lakosság köréből kerülnek ki, de kisebb közösségeik előfordulnak Szíriában, Iránban, Örményországban, Törökországban és Grúziában is. Becslések szerint mintegy 500 ezer tagjuk van. A közösség jelenleg három képviselővel rendelkezik az iraki parlamentben.
Kitekintő / MTI