John Kerry amerikai külügyminiszter és Barack Obama amerikai elnök a nemrégiben megkezdett körútjuknak hágai állomásán részt vettek a Nukleáris Biztonsági Csúcs ülésén, ahol Észak-Korea, a klímaváltozás, valamint Ukrajna is előtérbe került. A két amerikai politikus több kétoldalú megbeszélést is folytatott, melyek között az ukrajnai helyzet, és a közel-keleti béke kérdése, valamint a távol keleti egyezmények is szerepet kaptak.
Barack Obama a kínai elnökkel folytatott diplomáciai tárgyalást. Az amerikai elnök kifejtette, hogy szeretné új alapokra helyezni a két állam kapcsolatait. Ebben fontos szerepet játszik a Csendes-óceáni kereskedelmi megállapodás is, mely szorosabbra fűzi az Egyesült Államok gazdasági együttműködését a távol keleti államokkal. Mindemellett a két ország gazdasági kapcsolatainak elmélyítésén is régóta dolgoznak, melynek köszönhetően új munkahelyek jönnek létre mindkét országban. A gazdasági kapcsolatokon túl biztonsági kérdésekben is folytatnak tárgyalásokat, mivel az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagjaiként jelentős befolyással bírnak a nemzetközi konfliktusok megoldásában.
Az amerikai külügyminiszter a Vegyi Fegyvereket Tiltó Szervezet képviselőjével a szíriai vegyi fegyverek kivonásának kérdéséről tárgyalt. A fegyverkivonás a félidejénél tart, mivel még nem sikerült minden Szíriában található vegyi fegyvert a Szervezet felügyelete alá vonni, és eltávolítani az országból. Az amerikai külügyminiszter azon a véleményen volt, hogy a leszerelési folyamatot gyorsítani kell. Mindazonáltal hozzátette, hogy a szíriai polgárháború fontosabb nemzetközi kérdés, mint az Oroszország és az Amerikai Egyesült Államok között kiéleződött konfliktus, így reméli, hogy a krími helyzet nem befolyásolja a szíriai helyzet megoldását.
A pakisztáni miniszterelnökkel a közel-keleti térséget érintő kérdések kerültek előtérbe. Az afganisztáni kivonulás fontos részét képezi az Obama-i külpolitikának, ezért kulcsfontosságú nem csupán Afganisztán biztonságának kérdése, hanem a környező államok békéjének fenntartása is. Ebből az aspektusból a megbeszélésen a terrorizmus felszámolására helyezték a hangsúlyt, mivel a tálibok a pakisztáni területeken is megtalálhatóak. A biztonságpolitikai kérdések közül még az energiabiztonság és a nukleáris biztonság is témája volt a tárgyalásnak, az iráni atomprogramhoz kapcsolódóan.
A holland külügyminiszterrel az Ukrajnában kialakult helyzet került előtérbe. Kerry méltatta a hollandok szerepvállalását, és közvetítését az ukrajnai átmenetben, illetőleg a felmerülő problémák orvoslásában. A két ország gazdasági kapcsolatai igen elmélyültek: Hollandia a harmadik legnagyobb befektetője az Amerikai Egyesült Államoknak. Gazdasági megállapodásaiknak köszönhetően közel 700.000 munkahely jött létre az Egyesült Államokban. Az amerikai külügyminiszter kiemelte még, hogy Hollandia az egyik támogatója a Transzatlanti Kereskedelmi és Befektetési Szerződés megvalósításának.
Gregovszki Judit