Mitt Romney előélete a valódi gazdaságban

A republikánus elnökjelölt a valódi gazdaságban eltöltött idejével, és az ebből eredő szakértelmével kampányol.

Mitt Romney héten bemutatott munkahelyteremtő programjának üzenete túlmutatott a politikai pozíciókon. A programmal a republikánus elnökaspiráns meg akarta mutatni magát a választóknak, hogy ki is ő valójában és mit vitt eddig véghez – tudósít a The Washington Post.

„Az életem nagy részét a politikán kívül, a valódi gazdaságban töltöttem, ahol igazi problémákat kellett megoldanom” – nyilatkozta Romney, aki az utóbbi időkben egyre többet beszél látványos és sikeres üzleti karrierjéről és a valódi gazdaságról. Elmondta, hogy munkája révén lehetősége volt arra, hogy minden erejét más üzletek megsegítésére fordítsa, a kezdő cégektől kezdve a nagy vállalatokig, átsegítve azokat a nehezebb időkön.

Romneyt, aki a valódi gazdaság az emberek által kevéssé érthető szegletére, a kockázati tőkebefektetésekre specializálódott, számos kritika érte. Robert Reich, a Clinton-adminisztráció korábbi munkaügyi minisztere szerint a republikánus jelölt “élősködött a pénzügyi rendszeren és munkahelyeket épített le”, és ez semmiképpen sem a győzelemhez vezető út receptje, főleg a mostani időkben, amikor a Wall Street is meglehetősen nyugtalan korszakát éli.

Rick Perry, aki a legújabb kutatások szerint a legnépszerűbb elnökjelölt a republikánus mezőnyben, már jelezte, hogy Romney kockázati tőkebefektetésekkel foglalkozó cégeknél eltöltött éveit a jelölt ellen fogja felhasználni. Iowai kampánykörútján a texasi kormányzó megjegyezte, hogy ő nem dolgozott a Wall Strreeten, de a szabad piac elsődlegessége ugyanúgy érvényes egy Iowa-i farmon, mint a pénzügyi közösség csúcsán. David Carney, Perry legfőbb stratégája még rátett egy lapáttal, amikor kijelentette, hogy az ország szerinte nem egy felvásárlási specialistát keres.

Romney a 2008-as önmagához képest nem tesz nagy ígéreteket, azt azonban kijelentette, hogy az országot az innováció egy új fejezetébe fogja vezetni.

Hegedűs Márk

Friss hírek

Újra csökkent az európai alapkamat

Az Európai Központi Bank Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette a három irányadó eurókamat szintjét. Az EKB 0,9 százalékos reál GDP-növekedést vár 2025-ben és 1,1 százalékosat 2026-ban.

Read More »