Leépítés a legnagyobb európai banknál

Világszerte harmincezer fővel csökkenti alkalmazottainak számát a brit HSBC. Európa legnagyobb bankcsoportja – amely a vártnál nagyobb profitot jelentett az első félévről – átszervezi tevékenységét, megválik kevésbé jövedelmező érdekeltségeitől, és a hangsúlyt a feltörekvő országokra helyezi át.

A bankcsoport adó előtti eredménye 3 százalékkal 11,5 milliárd dollárra nőtt január-június között az egy évvel korábbi 11,1 milliárdról, miközben elemzők 10,8 milliárdot vártak.

A bank hétfői közlése szerint az idén már végrehajtottak egy ötezer fős leépítést, 25 ezer munkatárstól  2013-ig válnak meg. A bankcsoportnak most világszerte 296 ezren dolgoznak. A leépítésről további részleteket nem hoztak nyílvánosságra, a bank szóvivője csupán annyit közölt: Brazíliában és Mexikóban változatlanul létszámbővítés van.

Az átszervezés jegyében a HSBC 1 milliárd dollárért eladja 195 bankfiókját az Egyesült Államokban a First Niagara Banknak, és bezár 13-at a meglévő 470-ből.

MTI

Friss hírek