Kétnapos látogatásra utazik ma Szerbiába Schmitt Pál köztársasági elnök. Csütörtök délután négyszemközti tárgyalásokat folytat Boris Tadić szerb elnökkel, majd kora este Mirko Cvetković kormányfővel és Slavica Đukić Dejanović parlamenti elnökkel találkozik.
Pénteken délelőtt Újvidéken a magyar államfő Egeresi Sándorral, a vajdasági képviselőház elnökével, majd Bojan Pajtić tartományi kormányfővel folytat megbeszéléseket. A tartományi fővárosban megtekinti az épülő Európa Kollégiumot.
Ezt követően Szabadkára utazik, ahol a magyar nemzeti közösség képviselőivel tanácskozik. Palicson a Vajdasági Magyar Szövetség díszebédet ad tiszteletére. Ellátogat a Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnáziumba, majd a Szent Teréz Székesegyházba, ahol fogadja őt Pénzes János megyés püspök. Ezt követően előadást tart a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karon a Magyarok a XXI. században elnevezésű fórumon.
Schmitt Pál szerbiai látogatását eredetileg február közepére tűzték ki, de a köztársasági elnök influenzás megbetegedése miatt akkor az út elmaradt. Szerbiában utoljára tavaly márciusban járt magyar köztársasági elnök, Sólyom László személyében, aki magánlátogatást tett a Vajdaságban.
Vajma.info
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.