Románia: Márciustól fizetni kell a kórházi ellátásért

Szerény összeget fizetnek a betegek idén márciustól a kórházi ellátásért, ez alól csak a sürgősségi ellátás képez kivételt – jelentette be Eugen Nicolăescu egészségügyi miniszter azután, hogy a Mediafax hírügynökség megszerezte és közzétette a kormánynak a Nemzetközi Valutalapnak küldendő szándéknyilatkozatát.

Az intézkedést azzal indokolják, hogy ezzel szeretnék helyrebillenteni az egészségügyi rendszerben tapasztalt pénzügyi egyensúlytalanságot.

A dokumentum szerint folytatják az ártámogatott gyógyszerek listájának módosítását, le szeretnék csökkenteni a kórházi kezelések időtartamát, ezzel egyidőben pedig hatékonyabbá tenni a járóbeteg-ellátást.

A kormány többször elhalasztotta a részleges költség-hozzájárulás bevezetését. A részlegesen fizetett kórházi ellátást két éve Cseke Attila is szerette volna bevezetni miniszteri mandátuma alatt, de ő az egészségügyben uralkodó, megoldhatatlan pénzügyi patthelyzetre hivatkozva lemondott.

Nicolăescu bejelentése szerint most is csak ideiglenesen vezetik be, a betegnek a kórház elhagyásakor kell fizetnie, az összeg pedig arányos lesz az ellátás költségeivel. Azt azonban még nem tudni, mekkora vagy milyen arányú lesz az összeg, amit a pácienseknek kell állniuk.

A miniszter szerint a kórházi ellátás a „legköltekezőbb szektor” az egészségügyben, és a „szerény összeget” azért teszik kötelezővé, hogy követni tudják a pénzmozgást az ellátás rendszerében.

Kitekintő / Manna.ro

Friss hírek

pcarena.hu

Régi eszközök új korszaka: Felújítás és újrafelhasználás (x)

Eszedbe jutott-e már valaha, mi történik a régi, elhasználódott számítógépekkel, tabletekkel és okostelefonokkal, miután elérkezett a csere ideje? Sok vállalat egyre nagyobb hangsúlyt helyez a fenntarthatóságra és a tudatos erőforrás-gazdálkodásra, így az elavult készülékek újrahasznosítása és újrafelhasználása egyre fontosabb szerepet kap. 

Read More »