50 évet átölelő grafikonon a globális felmelegedés

Európa a valaha mért legmelegebb évét zárta 2020-ban, míg globálisan a 2016-os csúcsot közelítette meg az átlaghőmérséklet. A bolygó klímaváltozását jelzi, hogy az idei globális átlaghőmérséklet 1.25 Celsius-fokkal haladta meg az 1850-1900 közötti értékeket.

Mindez az EU klímakutató központjának, a Copernicusnak a friss adatsorából derül ki, akik azt is közölték, hogy ennek fő oka az atmoszférában jelen lévő szén-dioxid magasabb mennyisége.

A Financial Times grafikonján az látható, hogy hogyan alakult a globális átlaghőmérséklet az évek során, ha az 1981 és 2010 közötti időszak átlagát tekintjük kiindulópontnak. Ebben az összehasonlításban a globális hőmérséklet tavaly 0.6 Celsius-fokkal, Európa hőmérséklete pedig 1,6 Celsius-fokkal haladta meg az 1981-2010 közötti átlagot. A trend pedig meglehetősen egyértelmű.

https://www.instagram.com/p/CJ_RNFSHGIn/

A teljes cikk a Financial Times oldalán, angol nyelven olvasható.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: Instagram / Financial Times

 

Friss hírek

Szünetet tart a vámháború

Az Európai Unió felfüggesztette az amerikai kereskedelmi vámok elleni ellenintézkedéseket, hogy időt és teret engedjen a tárgyalásoknak, az intézkedés kedden lép érvénybe - jelentette be az Európai Bizottság hétfőn.

Read More »
bergsystem.hu

Milyen anyagból éri meg ablakot választani? (x)

Amikor az otthonteremtés során oda jutunk, hogy nyílászárókat kell választani – legyen szó akár új építésű ingatlanról, akár egy régi felújításáról –, akkor bizony számtalan szempontot figyelembe kell venni. A pénzügyi tartalékok ilyenkor mindig rohamtempóban fogynak, ugyanakkor ha van valami, amin szigorúan tilos spórolni, az a nyílászáró lesz.

Read More »