9 milliárd eurós mentőcsomagot kaphat a Lufthansa

Végéhez közelednek német kormány és a Lufthansa légitársaság-csoport állami mentőcsomaggal kapcsolatos tárgyalásai.  A tervek szerint a német állam 20%-os részesedést szerez a társaságban, továbbá kinevezhet két tagot az igazgatótanácsba, de korlátozott szavazati jogokkal. 

A 20%-os részesedés fejében egy 6 milliárd eurós tőkejuttatást kap a légitársaság, ami egy úgynevezett csendes betét, amit az állam a koronavírus-járványban bajba került nagyvállalatok támogatására létrehozott úgynevezett gazdasági stabilizációs alapon (WFS) keresztül finanszíroz.

A Reuters értesülései szerint a csomag része egy 3 millárd eurós juttatás is az állami hátterű KfW banktól, átváltható kötvény formájában, amit egy harmadik fél általi nyilvános felvásárlás esetén hívhatna le a bank és ezzel további 5%-os tulajdonrészt +1 szavazati jogot biztosítana.

A Lufthansa vezetése eléggé borúsan látja a jövőt

A Reuters bepillantást nyert egy belső levelezésbe, melyet a Lufthansa dolgozóinak küldtek ki. A hírügynökség riportja szerint a német légitársaság arra számít, hogy 2021-ben még 300, 2022-ben pedig 200 gépet kell a földön tartania flottájából a koronavírus-járvány utóhatásai miatt. Ennek következtében pedig a Lufthansa előbb vagy utóbb további elbocsátásokra kényszerül készül a karbantartó és az utasellátó részlegein.

  • Előzmények:

A cég hangsúlyozta, hogy a megállapodás ugyan már elérhető közelben van, de a koncepciót még nem véglegesítették. A csoporthoz a névadó Lufthansa mellett az Eurowings, az osztrák Austrian Airlines, a svájci Swiss és Edelweiss Air légitársaság, valamint a belga Brussels Airlines diszkont légitársaság tartozik.

Az európai légitársaságok közül idén már több is állami segítségre szorult, tegnap a Norwegian jelentette be, hogy megegyezett a norvég kormánnyal egy 2,7 milliárd koronás csomagról, az Air France költségvetését pedig 7 milliárd euróval pótolták ki április végén.

Forrás: Reuters / Kitekintő / MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »