Amikor valaki állást keres, akkor az egyik legfontosabb tényező az lesz a számára, hogy mennyi a fizetés. Vannak sikerterületek – de ide nagy a túljelentkezés, nehéz bejutni, és sokszor a munka sem olyan könnyű, mint hisszük.
Az egészségügyi állásokért viszont nem nagyon tolonganak az emberek, mert még mindig az a vélekedés, itt nem lehet sokat keresni. Pedig a net tele van jó lehetőségekkel, például a szegedallas.hu szerint van egészségügyi asszisztens állás Szeged városában egy magánrendelőben is.
Állami vagy magánszektor?
A helyzet ilyen szempontból már elgondolkodtató: lehet, hogy a magánrendelőkben jobban fizetnek? Nézzük!
Sajnos igen sokan kényszerülnek arra, hogy a várólisták miatt más módon jussanak el egy-egy szakrendelésre, és ők tapasztalják is, milyen borsos összegeket kér el némely orvos a vizsgálatért.
Így úgy tűnik, hogy ők, illetve az asszisztenseik biztosan jól keresnek, ezért sokan úgy vélik: megéri akár ilyen területen munkát nézni.
Persze az igazság azért nem pont ez, hiszen a magánorvosok jellemzően saját gépeiket használják, amelyek szintén nem két fillérbe kerültek, fizetnek a bérleti díjért, és vállalkozóként maguk után fizetik a járulékokat – így nem csoda, ha úgy tűnik, sok pénzért dolgoznak.
Akik szívesen jelentkeznének asszisztensnek egy orvos mellé, azok döntsék el, mi számít jobban: a kiszámíthatóság vagy a magasabb fizetés? Az állami szektorban lehet, hogy kevesebb a bér, de a munkaidő-beosztás adott, és biztosítva van sok más egyéb feltétel is a gondmentes munkavégzéshez.
Megéri-e tanulni?
A jelenlegi helyzetet látva nem sok szülő dönt úgy, hogy egészségügyi szakközépiskolába íratja a gyerekét, pedig a médiában gyakran hallani arról, mennyire hiány van a területen jó szakemberekből.
Ha a jövőt nézzük, akkor az egészségügy egyre nagyobb figyelmet kap, fejlesztések várhatóak e téren, és úgy tűnik, meg fogják becsülni az orvosokat, ápolókat is. Érdemes tehát előre gondolkodni, és egy jó szakmát választani a szegmensben a gyermekünk számára.
A technikumokban a képzés 5 éves, itt szakmát és érettségit is adnak, utána pedig azonnal el lehet helyezkedni. A szakmai gyakorlatoknak hála jó eséllyel a tanulmányi idő alatt a diákok meg is találják azt az intézményt, ahová felveszik őket dolgozni.
Ha pedig valaki az orvosi egyetemet célozza meg, annak a gimnázium lehet a jó megoldás. Érdemes nyelvet tanulni, biológia vagy kémia szakkörre is járni, versenyeken részt venni, így plusz pontok szerezhetők a felvételin.
Az egészségügy fejlődik!
Aki ennek ellenére még mindig úgy gondolja, az egészségügyben nem éri meg elhelyezkedni, az nézze meg a fent említett oldal álláshirdetéseit! Nemcsak gyógyítói munkaköröket fog találni, vannak irodai munkák és szociális területhez kapcsolódó lehetőségek is, ezért az is megtekintheti a pályázati felhívásokat, aki nem szereti a vér látványát.
Nem szabad rögtön nemet mondani anélkül, hogy ismernénk a feltételeket. Lehet, hogy pont egy olyan állást fog ki valaki, amelyet rá szabtak, és még a fizetés is tökéletes.
Fizetett tartalom (x)