A Bank of America szerint harmadára olvad a Tesla piaci részesedése

A Tesla részesedése az amerikai elektromos járművek piacán 2026-ra várhatóan 18 százalékra csökken – írták a Bank of America elemzői keddi jegyzetükben.

 

Ez óriási visszaesést jelentene a a 2018-ban elért 78%-os (!) csúcshoz képest, de a tavalyi 62%-os eredményhez képest is gyorsuló ütemű lemorzsolódást jelentene. A trend persze nem meglepő, hiszen egyre több gyártó kínál tisztán elektromos modelleket, ebbe az irányba nyit a két amerikai óriáscég, a Ford és a General Motors is, melyek a következő években várhatóan növelni fogják részesedésüket az amerikai EV-piacon. Öröm az ürömben, hogy addigra mind a Ford, mind a GM a Tesla Supercharger töltőhálózatát fogja használni az Egyesült Államokban, így ha az autóeladások vissza is esnek, a töltési infrastruktúra akkor is hoz majd némi hasznot Elon Musk cégének.

https://www.instagram.com/p/CthMY0-yjNL/

A Bank of America becslése szerint a Ford és a GM – melyek 2022-ben még csak 8%-os, illetve 5%-os piaci részesedést értek el – 2026-ra egyenként 14%-át adják majd az összes EV eladásnak, és akkor még nem beszéltünk sem az amerikai piacon szintén jelen lévő európai  és ázsiai gyártókról, mint például a Mercedes-Benz, a BMW, a Volkswagen-csoport vagy a Hyundai/Kia.

Ha az elektromos autók terjedésének trendjét vizsgáljuk, érdemes Norvégiát alapul venni, a skandináv országban ugyanis már 2021 tavaszán 60% felett volt az elektromos modellek részaránya az autóeladásokban. A Tesla itt is sokáig első volt, de a konkurensek érkezése (Ford, Skoda, Volkswagen) gyorsan véget vetett a Tesla egyeduralmának.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: CNBC

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »