Szombaton itthon is megdőlt a melegrekord

Szombaton megdőlt a nappali melegrekord – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán. Mint írták, mostanáig a július 23-ai melegrekord 39 Celsius-fok volt, melyet 2015-ben két állomáson – Békéssámson és Felcsút – is rögzítettek. Ez most 2,5 fokkal megdőlt, ugyanis Kiskunfélegyházán és Hódmezővásárhelyen is 41,5 fokig melegedett a levegő.

Az abszolút melegrekord viszont nem dőlt meg, így továbbra is a 2007. július 20-án, Kiskunhalason mért 41,9 fok a meteorológiai szolgálat méréseinek kezdete óta regisztrált legmagasabb hőmérséklet.

Az országos tisztifőorvos szerdától eredetileg szombat éjfélig rendelte el a legmagasabb fokozatot, a harmadfokú hőségriasztást, de ezt később kedd éjfélig meghosszabbította.

https://www.instagram.com/p/CgRrJ5AI4UQ/
  • Kapcsolódó cikkeink:

Életképek Nagy-Britannia legmelegebb napjáról

A hőség miatt sűrűsödnek a természeti katasztrófák

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »