90%-os átoltottság és tüntetések Új-Zélandon

Több ezren vonultak fel csütörtökön Új-Zéland fővárosában, Wellingtonban, hogy tiltakozzanak a Covid-19 elleni oltási kötelezettség és a korlátozások ellen, miközben az ország elérte a 90%-os átoltottsági szintet.

Az Új-Zélandon bevezetett szigorú lezárások és oltási akciók ugyan segítettek alacsonyan tartani a koronavírus-fertőzések és az ezzel összefüggő halálesetek számát, sokan úgy gondolják: elég volt. Csütörtökön ezrek vonultak utcára, hogy több szabadságot és az oltási kötelezettség megszüntetését követeljék. A békés demonstráción részt vevő tüntetők nagy része nem viselt maszkot.

A kormány eddig a pedagógusok, az egészségügyi dolgozók, a rendőrök és más közszolgálati szektorban dolgozók számára írta elő az oltás felvételét.

A növekvő nyomás hatására Jacinda Ardern miniszterelnök enyhített a legtöbb korlátozáson a karácsonyi szünet előtt. A szigetország nemzetközi határai azonban továbbra is zárva maradnak a külvilág előtt, és csak fokozatosan nyitják meg őket a jövő évtől.

https://www.instagram.com/p/CXiV7VMJNeV/
  • Kapcsolódó cikkünk:

Forrás: The Guardian / Instagram

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »