Szicíliában már szabadtéren is kötelező a maszkviselés

Szicília tartományi elnöke egészen december 31-ig ismét kötelezővé tette a maszk viselését szabadtéren, de egyelőre – a növekvő járványmutatók ellenére – egyetlen régióban sem vezettek be ennél szigorúbb óvintézkedést – közölte az olasz sajtó csütörtökön.

Az ötmillió lelket számláló Szicília elsőként vezette be újból a kötelező maszkhasználatot az utcán. A védőeszközt csakis ott lehet levenni, ahol nem áll fenn a tömörülés veszélye.

Nello Musumeci tartományi elnök tesztelési kötelezettséget rendelt el a Németországból és az Egyesült Királyságból érkezők számára. Oltottságtól függetlenül negatív teszteredményt kell felmutatniuk azoknak is, akik a Szicíliába történő belépés előtti két hétben az Egyesült Államokban, Máltán, Portugáliában, Spanyolországban, Franciaországban, Görögországban vagy Hollandiában jártak.

Szicília elsőként szigorított, attól tartva, hogy a rosszabbodó mutatók miatt magasabb járványfokozatba kerülhet. Itt az egyik legalacsonyabb az átoltottság mértéke Olaszországban; alig haladja meg a hetven százalékot. Augusztus végén két hétig a sziget sárga színű járványfokozatba lépett át, amikor szintén kötelező volt a maszk.

Nem kedvezőbb a helyzet Olaszország északi régióiban sem, ahol az utóbbi egy hétben ugrásszerűen emelkedett az újonnan azonosított fertőzöttek száma. De a korábbi sajtóértesülésekkel szemben a római kormány sehol nem léptetett életbe magasabb járványfokozatot.

Csütörtökön az elvégzett több mint 625 ezer tesztelésen több mint tízezer új beteget szűrtek ki. Az esetszám – amely május óta nem volt ennyire magas – már második napja volt tízezer felett. Hatvankilenc beteg veszítette életét, és 2020 februárjától – a járvány kezdetétől – számítva a halottak száma túllépte a 133 ezret. Kórházban több mint négyezer beteg van, több mint ötszázan intenzív osztályon.

Forrás: Worldometers

A tetőzés a számítások szerint a karácsonyi időszakban várható. Pierpaolo Sileri egészségügyi államtitkár ezért zárlatot szorgalmazott kizárólag az oltás nélküliek számára, míg mások – köztük a napi több mint 1500 új esetet regisztráló Veneto tartomány elnöke, Luca Zaia – elvetették az oltástagadók megkülönböztetését.

Az aneszteziológus orvosok szervezetének közleménye szerint „szigorítások nélkül az intenzív osztályok terheltsége egy hónapon belül eléri a maximumot”.

A hatvanmillió lelket számláló Olaszországban a 12 év feletti lakosság 84,4 százaléka rendelkezik a teljes védettséghez szükséges oltásokkal. A negyven és hatvan év közöttiek emlékeztető oltásának beadását a korábban tervezett december elseje helyett már november 22-én megkezdik.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »