Szerbia jó eséllyel megússza az újabb súlyos járványhullámot

Beoltották koronavírus ellen a felnőtt lakosság felét péntekre Szerbiában, ami nagy lépésnek számít az országban, ugyanis a kezdeti jelentős érdeklődés után hónapokra megrekedt az oltási kampány.

A szerb kormány számításai szerint már május végén el kellett volna érni az 50 százalékos átoltottságot, ám ez csak csütörtök este történt meg. Ana Brnabic miniszterelnök a közszolgálati televízióban azt mondta, hogy a tömeges immunitás még nagyon messze van, ám az ország nem tervezi újabb oltóanyagok beszerzését, ugyanis jelentős mennyiséget halmozott fel, mindenkinek jut belőle.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma összesített száma Szerbiában péntekre 579-cel 724 097-re emelkedett, ugyanakkor az aktív fertőzöttek száma alacsony, jelenleg 5629 fő.

Aktív koronavírus fertőzöttek számának alakulása Szerbiában. Forrás: WorldometersEurópa nyugati felén viszont a delta vaiáns terjedésével új erőre kapott a járvány, az Egyesült Királyságban már 1,267 millió az aktív fertőzött, Spanyolországban 710 ezer, és Franciaországban is elindult felfelé a járványgörbe, a július elején mért 42-45 ezres számokkal szemben már közel 400 ezer aktív fertőzött van az országban.

Aktív koronavírus-fertőzöttek számának alakulása Franciaországban. Forrás: Worldometers

Forrás: MTI / Worldometers

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »