Németországban mentességet kapnak a beoltottak a korlátozások alól

Felmentést kaphatnak a járványügyi korlátozások alól a koronavírus ellen védőoltással rendelkezők Németországban, de csak az utolsó adag oltás beadása utáni 15. naptól – írta a Bild am Sonntag című vasárnapi német lap kormányzati terveket ismertetve.

Jens Spahn szövetségi egészségügyi miniszter a lapnak elmondta, hogy a negatív SARS-CoV-2-leletnek megfelelő bánásmód jár majd az úgynevezett teljes védőoltás esetén, vagyis ha az illető megkapta az oltást vagy több adagból álló oltásból az összes adagot. Ez a szabály azt jelenti, hogy a harmadik járványhullám megtörése után következő, „teszteléses alapú nyitási lépések” idején a teljes oltással rendelkezők külön SARS-CoV-2-teszt nélkül mehetnek például fodrászhoz vagy a korlátozások lazítása révén ismét megnyíló boltokba, és külföldi út után nem kell karanténba vonulniuk – mondta a miniszter.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Keddtől Németországba is csak negatív teszttel lehet repülni

Németországban 88%-ban a brit variáns fertőz

A tervezett szabályt a Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) minap elkészített szakvéleményére alapozzák, amely szerint egy beoltott az utolsó adag beadása utáni 15. naptól kezdve kisebb valószínűséggel terjeszti a vírust, mint egy tüneteket nem mutató fertőzött, akinél negatív eredményt jelez az antigén gyorsteszt.

Jens Spahn elmondta, hogy a szövetségi kormány és a járványügyi védekezés helyi feladataiért felelős tartományi kormányok együttműködésével heteken belül bevezetik az RKI szakvéleményére épülő új szabályt.

A Bild az összeállításában hozzátette: az egyelőre nem ismert, hogy könnyítések a fertőzésen átesett csaknem hárommillió emberre is vonatkoznak-e majd. Ezzel kapcsolatban Horst Seehofer szövetségi belügyminiszter egy másik vasárnapi lapban, a Welt am Sonntagban egy interjúban kiemelte: egyelőre nem tudni, hogy meddig tart a fertőzés utáni immunitás.

A harmadik járványhullám márciusban erősödött fel, és a legutóbbi hivatalos adatok alapján nem lehet pontosan látni, hogy még mindig emelkedő szakaszban van-e. A helyi – járási, városi, nagyvárosokban kerületi – egészségügyi hivatalok adatait országos szinten összesítő RKI kimutatása szerint pénteken minimálisan emelkedett, szombaton és vasárnap pedig csökkent a napi új regisztrált fertőződések száma. Ugyanakkor a húsvéti ünnepek miatt kevesebb tesztet készítenek, és nem továbbít adatokat minden egészségügyi hivatal, ezért a statisztika torzíthat – figyelmeztet az RKI.

Az intézet vasárnapi összesítése szerint az utóbbi 24 órában 12 196 fertőződést szűrtek ki tesztekkel – ez jelentős csökkenés az egy héttel korábbi 17 176-hoz képest. Az új regisztrált fertőződésekkel együtt 2 885 386 ember szervezetében mutatták ki a SARS-CoV-2-t, az aktív fertőzöttek száma jelenleg 236.574, azaz a lakosság 0,28%-a aktív fertőzött.

Forrás: MTI / Worldometers

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »